آیا رئیس جمهور ترامپ خودش را بخشید؟ | جهان

[ad_1]

در هفته های اخیر بحث های مربوط به عفو بین آقای ترامپ و مشاوران ارشد صورت گرفته است. مشخص نیست که آیا رئیس جمهور ترامپ پس از ناآرامی های جمعه حامیانش در ساختمان کنگره آمریکا ، این موضوع را با مشاوران خود در میان گذاشته است.
اعتراضات ضد شورش که جلسه شورای ملی را مختل کرد ، پیروزی رئیس جمهور منتخب جو بایدن در انتخابات 3 ژانویه را تأیید کرد.
آیا رئیس جمهور ترامپ خودش را بخشید؟  - تصویر 1
درست قبل از اغتشاشات ، رئیس جمهور ترامپ بیش از یک ساعت صحبت کرد ، به ادعای تقلب در انتخابات ادامه داد و معترضانی را که از او حمایت می کردند تشویق کرد تا در مقرهای کنگره اعتراض کنند. رابرت جی رئیس پلیس صوفیه کونتی گفت که پس از شورش ها چهار نفر کشته و 52 نفر دستگیر شدند.
به گزارش ای بی سی نیوز ، پات سیپولونه مشاور کاخ سفید به رئیس جمهور ترامپ گفت که به دلیل تحریک هواداران خود برای ورود به ساختمان پارلمان ، تحت پیگرد قانونی قرار گرفت.
آیا رئیس جمهور ترامپ خودش را بخشید؟  - تصویر 2

مدتهاست که ترامپ معتقد است که خودش حق عفو دارد. در سال 2018 ، رئیس جمهور ترامپ در توییتر اظهار داشت که “قدرت مطلق” دارد.

با وجود برخی ابهامات در قانون ، اکثر حقوقدانان و کارشناسان قانون اساسی ایالات متحده می گویند که رئیس جمهور نمی تواند ببخشد. کارشناسان می گویند ، به عنوان یک قانون قانون ، هیچ کس نمی تواند در پرونده خود به عنوان قاضی یا دادگاه عمل کند.

آیا رئیس جمهور ترامپ خودش را بخشید؟  - تصویر 3

پروفسور لوئیس سیدمن از دانشگاه جورج تاون (ایالات متحده آمریکا) گفت: “بخشش خود رئیس جمهور بی سابقه است. هیچ رئیس جمهوری هیچ وقت برای انجام چنین کاری تلاش نکرده است. “

در همین حال ، جاناتان تورلی ، استاد حقوق از دانشگاه جورج واشنگتن (ایالات متحده آمریکا) گفت: “هیچ چیز مانعی ندارد که آقای ترامپ نام خود را به لیست افرادی که مورد عفو قرار گرفته اند ، اضافه کند.”
CNBC گزارش داد ، دادستان برجسته فدرال در واشنگتن در 7 ژوئیه احتمال پیگرد رئیس جمهور ترامپ را در ارتباط با دامن زدن به شورش در ساختمان مجلس شورای ملی منتفی ندانست.
علاوه بر این ، بیش از 200 قانونگذار ، عمدتا دموکرات ها ، خواستار استفاده از متمم 25 برای متقاعد کردن آقای ترامپ به استعفا پس از قیام شده اند. دموکرات های مجلس نمایندگان هشدار داده اند که مگر اینکه 25 اصلاحیه فراخوان شود ، آنها جلسه ای را برای استیضاح ترامپ برگزار می کنند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *