آیا Covid-19 آلودگی هوا را بدتر می کند؟ | جهان

[ad_1]

آلودگی هوا بیشتر به خشم Covid-19 کمک می کند

این نتیجه مطالعه ای است که در یکی از آلوده ترین شهرهای ایالات متحده انجام شده است.
محققان 2038 بیمار بزرگسال بستری در بیمارستان Covid-19 را در منطقه دیترویت بررسی کردند و دریافتند کسانی که نیاز به مراقبت های ویژه و استفاده از دستگاه تنفسی دارند ، در مناطقی زندگی می کنند که آلودگی هوا در آنها زیاد است. هوا و رنگ سرب زیاد.
هر چه آلودگی هوای محلی بیشتر باشد ، احتمال نیاز به مراقبت های ویژه و تهویه مکانیکی بیشتر است.
به گفته دکتر آنیتا شلال ، بیمارستان هنری فورد ، قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آلودگی هوا می تواند سیستم ایمنی بدن را تضعیف کرده و بدن را در معرض ویروس ها قرار دهد ، در حالی که ذرات کوچک موجود در آلودگی هوا می توانند سیستم ایمنی بدن را نیز ضعیف کنند. ویروس و به انتشار آن کمک می کند.

آلودگی در پایتخت هند مانند “کشیدن 50 نخ سیگار در روز” است

گزینه بتا بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر را افزایش می دهد

محققان در آفریقای جنوبی ، پس از بررسی بیش از 1.5 میلیون مورد عفونت Covid-19 ، به این نتیجه رسیدند که احتمال ویروس بتا نسبت به نسخه اصلی ویروس عامل Covid-19 ، کشنده است.

اگرچه Delta در حال حاضر نوع غالب در بسیاری از کشورها است ، اما نوع Beta هنوز جهش یافته و بسیاری از انواع جدید را با عفونت بالاتر ایجاد می کند ، پیشگیری و درمان آن دشوارتر از نسخه اصلی است.

در آفریقای جنوبی ، در طول موج دوم ، زمانی که بتا گزینه غالب بود ، افراد آلوده بیشتر از افراد آلوده در موج اول در معرض خطر بستری شدن در بیمارستان بودند.

علاوه بر این ، بیماران بستری با Covid-19 31 درصد بیشتر احتمال دارد که در موج دوم اپیدمی بمیرند.

با این حال ، از آنجا که مشخص نیست هر بیمار به کدام نوع ویروسی آلوده است ، محققان مجبور شدند از زمان امواج 1 و 2 برای شناسایی نوع استفاده کنند.

یکی از محققان گفت: “ما امیدواریم که با مقایسه موج سوم در آفریقای جنوبی با دو موج اول تجزیه و تحلیل خود را تکرار کنیم تا بفهمیم آیا گزینه موج دلتا با خطر مرگ بیشتری همراه است یا خیر.”

نوع دلتا علاوه بر مسری بودن ، در بدن نیز سریعتر تولید مثل می کند

واکسن mRNA “واقعاً م effectiveثر” در ایالات متحده

واکسن Covid-19 متداول در ایالات متحده نه تنها در آزمایشات بالینی موثر است ، بلکه در واقع “در دنیای واقعی” نیز م effectiveثر است.
محققان با استفاده از داده های بستری شدن در بیمارستان Covid-19 بین مارس و مه 2021 دریافتند که واکسن های mRNA مربوط به Pfizer / BioNTech و Moderna از “87٪ از بستری های احتمالی Covid-19” جلوگیری می کند. آنها بدون این واکسن ها ظاهر می شوند. “
اثربخشی این دو واکسن مشابه است. و در افرادی که در سنین 18 تا 49 سالگی در 97.3٪ به آنها تزریق شده است ، بیشترین تأثیر را داشتند. در میان افراد سرکوب شده از سیستم ایمنی ، این واکسن به جلوگیری از حدود 59٪ بستری شدن در بیمارستان Covid-19 کمک کرده است.

واکسن های معروف Covid-19 در ویتنام از چه فناوری ای استفاده می کنند؟[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.