اجلاس کره و ازبکستان

[ad_1]

[세계연합신문 김동근 기자] در سال جدید ، در اجلاس دو جانبه در تاریخ 28 ماه ، رئیس جمهور مون جه این و رئیس جمهور ازبکستان میرضی یف از آغاز مذاکرات در مورد توافق تجاری خبر دادند. این اولین کشور از میان 14 کشوری است که به سیاست جدید شمال تسلیم می شود.

در جریان این اجلاس ، رئیس جمهور مون گفت: “منطقی است که آغاز مذاکرات توافقنامه تجارت دوجانبه (STEP) با رئیس جمهور را در اجلاس امروز اعلام کنیم. این اولین توافق تجاری است که کره با کشورهای جدید شمال اروپا گسترش می دهد. ارتقا cooperation همکاری اقتصادی پایدار با شرکت. “

رئیس جمهور میرگیوئف همچنین به افزایش حجم تجارت دوجانبه (رکورد 23.6 میلیارد دلار در سال 2019) اشاره کرد و گفت: “من از سیاست جدید شمال که بر همکاری همه جانبه با کشورهای آسیای میانه تأکید دارد ، قدردانی می کنم.” از شروع بسیار خوشحالم. “

این دو رهبر همچنین در مورد گسترش همکاری های صنعتی بین کره و ازبکستان گفتگوهای عمیقی انجام دادند.

رئیس جمهور مون گفت: “دو کشور در زمینه زیرساخت های انرژی مانند کارخانه گاز و مواد شیمیایی سورگیل (3.6 میلیارد دلار) با موفقیت همکاری می کنند.” من خواستار علاقه و حمایت ویژه رئیس جمهور کره هستم. همچنین ، من علاقه مندم که به شرکت های کره ای در مشارکت در پروژه های جدید انرژی های تجدیدپذیر ، مانند نیروگاه سیکل ترکیبی تازه محبوب Sirdaria (1.5 میلیارد دلار) ، نیروگاه خورشیدی شیرآباد (180 میلیون دلار) دلار و انرژی خورشیدی Skelling Solar کمک کنم. پروژه 2 کارخانه (360 میلیون دلار) و امیدوارم حمایت کنم. “

رئیس جمهور میرزایوف گفت: “کره یک شریک اصلی در سرمایه گذاری در فناوری-اقتصاد است.” علاقه زیادی به مشارکت شرکت های کره ای در پروژه های بزرگ مانند تجارت انرژی و تجارت انرژی های تجدید پذیر وجود دارد.

پرزیدنت مون از انعقاد توافق نامه اصلی بین کره و ازبکستان 2021-2023 EDCF و “تفاهم نامه همکاری برای گسترش همکاری در صنعت دیجیتال” استقبال کرد و از رئیس جمهور میرزیوف برای حمایت از 180،000 جوامع کره و چین تشکر کرد.

رئیس جمهور میرگیوایف امیدوار است که همکاری های کره و ازبکستان در زمینه های مختلف مانند بهداشت ، آموزش و فرهنگ را گسترش دهد. سال گذشته کره جنوبی همچنین از رئیس جمهور مون به دلیل حمایت از الحاق ازبکستان به WTO تشکر کرد.

رئیس جمهور مون در پایان اجلاس 1.5 ساعته گفت: کره به عنوان دوست ازبکستان ، همیشه یک شریک قدرتمند در سفر “ازبکستان جدید” خواهد بود که رئیس جمهور می خواهد ادامه دهد.

رئیس جمهور میرضیوف گفت: “امروز ، با گفتگوهای دوستانه ، سازنده و باز ، بر تعهد قوی خود به توسعه روابط دوجانبه تأیید کردیم.” ”

دختر دوم رئیس جمهور میرضیایف به مدت پنج سال در کره زندگی کرد (7/1/2011 از 2011.11) و نوه سوم او در سال 2015 در سئول متولد شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.