ارتش گفت رئیس جمهور و نخست وزیر مالی “استعفا” داده اند جهان

[ad_1]

به گفته دستیار سرهنگ آسیمی گویتا ، معاون موقت رئیس مالی و رهبر کودتا در آگوست 2020 ، رئیس جمهور و نخست وزیر موقت این کشور در 26 مه ، دو روز پس از برکناری استعفا دادند.
استعفای آنها در تاریخ 26 مه در جریان بازدید هیاتی از جامعه اقتصادی کشورهای آفریقای غربی (ECOWAS) اعلام شد. ECOWAS از زمان کودتای اوت میانجیگری کرده و اکنون در تلاش است تا آخرین مداخله سیاسی ارتش را حل کند.
ارتش ادعا می کند که رئیس جمهور و نخست وزیر مالی هستند

سرهنگ آسیمی گویتا ، فرمانده ارتش مالی پس از کودتا به قدرت رسید

سربازان گویتا رئیس جمهور باخ نو و نخست وزیر موکر وین را در غروب 24 مه دستگیر کردند. بنا به گفته یک مقام نظامی حاضر ، در اواخر تاریخ 25 مه با آقای گویتا ، هیئت نمایندگان به احتمال تحریم افسران مسئول اشاره کردند.
آقای گویتا گفت که رئیس جمهور نداو و نخست وزیر وانگ با کنار گذاشتن دو رهبر کودتای اوت خود ، با عدم مشورت با وی در مورد تغییر کابینه ، منشور انتقالی را نقض کردند.
ارتش ادعا می کند که رئیس جمهور و نخست وزیر مالی هستند

سربازان در حالی محافظت می کنند که هیئت سازش جامعه اقتصادی کشورهای آفریقای غربی (ECOWAS) با سرهنگ آسیمی گویتا ، معاون رئیس جمهور ، در تاریخ 26 مه در باماکو ، مالی دیدار می کند.

همسایگان مالی و بسیاری از قدرت های جهانی این اقدام نظامی را محکوم کرده اند. آنها از افزایش ناامنی در مالی ، جایی که گروههای جهادی از آنها به عنوان سکوی پرتاب حملات در سراسر منطقه استفاده می کنند ، ترس دارند.
همچنین نگرانی وجود دارد که علی رغم قول سرهنگ گویتا مبنی بر برنامه ریزی انتخابات در سال 2022 ، انتخابات بازگشت مالی به دموکراسی به خطر افتد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.