ایالات متحده 3000 نیروی خود را به کابل اعزام می کند در حالی که طالبان دومین شهر بزرگ افغانستان را تصرف کردند | جهان

[ad_1]

جان کربی ، سخنگوی پنتاگون گفت: “رئیس جمهور دستور داده است که تعداد کارکنان غیرنظامی در سفارت آمریکا در کابل کاهش یابد و تخلیه افغانانی که درخواست ویزای مهاجرتی ویژه کرده اند را تسریع کرده است.”
در 12 آگوست ، ایالات متحده و بریتانیا اعلام کردند که هزاران سرباز خود را برای حفاظت و کمک به تخلیه غیرنظامیان به افغانستان اعزام می کنند. این تصمیم زمانی اتخاذ می شود که طالبان ادعا می کنند دو شهر کلیدی را گرفته اند ، که آخرین گام در حمله این گروه است.

زمانی که طالبان دومین شهر بزرگ افغانستان را تصرف کردند ، ایالات متحده 3000 سرباز به کابل فرستاد - عکس 1

ایالات متحده کارکنان سفارت آمریکا در کابل را کاهش می دهد.

ایالات متحده همچنین از شهروندان خود خواسته است که فوراً افغانستان را ترک کنند و گفته است که تعداد کارکنان سفارت آمریکا در کابل را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. ند پرایس ، سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد که سفارت آمریکا در کابل باز خواهد ماند ، اما کارکنان خود را کاهش داده و همچنان “حضور عمده دیپلماتیک” دارد.
ند پرایس ، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: “تنها کاری که ما انجام می دهیم این است که از ایمنی و امنیت کارکنان خود اطمینان حاصل کنیم.”

هنگامی که طالبان دومین شهر بزرگ افغانستان را تصرف کردند ، ایالات متحده 3000 سرباز به کابل فرستاد - عکس 2

طالبان کنترل پولیس محلی در غزنی را در دست گرفته اند.

کربی گفت: “فرماندهان ما حق دفاع از خود را خواهند داشت و هرگونه حمله به نیروهای آمریکایی بلافاصله و مناسب پاسخ داده خواهد شد.”

هنگامی که طالبان دومین شهر بزرگ افغانستان را تصرف کردند ، ایالات متحده 3000 سرباز به کابل فرستاد - عکس 3

جنگجویان طالبان در پاسگاهی در شهر هوشی مین نگهبانی می دهند. فرح ،

بن والاس ، وزیر دفاع بریتانیا ، لندن همچنین 600 سرباز برای کمک به تخلیه شهروندان انگلیسی و حمایت از پرسنل سابق افغان اعزام می کند.

گزارش ها از استقرار این نیروها ساعاتی پس از اعلام طالبان برای تصرف قندهار و هرات ، دومین و سومین شهرهای بزرگ افغانستان منتشر شد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.