ایران هنگام شلیک هشدار دهنده در خلیج فارس ، کشتی آمریكایی را “غیرحرفه ای” محكوم می كند جهان

[ad_1]

برای اولین بار ، سپاه در مورد حادثه در تاریخ 11 مه صحبت کرد و جلسه بین کشتی های ناوگان سپاه و مائوئی از گارد ساحلی آمریکا را تأیید کرد ، که صبح روز 10 ماه مه برگزار شد.
طبق بیانیه رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، گزارش شده توسط رسانه های ایرانی ، ناو جنگی آمریکایی “اقدامات غیرحرفه ای زیادی مانند پروازهای بالگرد ، موشک و تیراندازی های تحریک آمیز برای اهداف بی معنی” داشته است.
در این بیانیه آمده است: “ایالات متحده باید از اقدام غیرحرفه ای خودداری كرده و با رعایت قوانین و مقررات مربوط به آب ، تهدید امنیت خلیج فارس را متوقف كند.”
بیانیه سپاه کاملاً مخالف اظهارات پنتاگون درباره این حادثه است. جان کربی ، سخنگوی پنتاگون ، در سخنرانی خود در تاریخ 10 ماه مه ، کشتی های ایرانی را به “اقدام بسیار تهاجمی” و نزدیک شدن به یک گروه دریایی آمریکا از کشتی های “سریع” متهم کرد.
ایران هنگام شلیک هشداردهنده در خلیج فارس ، کشتی آمریكایی را

کربی گفت: “گروه بزرگی از قایق های موتوری IRGCN رفتارهای خطرناک و غیرحرفه ای انجام دادند و به دلیل قوانین بین المللی به ایمنی نیروهای آمریکایی توجه لازم را نشان ندادند.”

کشتی آمریکایی برای هشدار به قایق های تندروی ایرانی ، حدود 30 شلیک هشدار دهنده با مسلسل کالیبر 50 انجام داد.
حادثه 10 مه دومین باری بود که کشتی های جنگی ایران و آمریکا طی هفته های اخیر با خلیج فارس ارتباط نزدیک داشتند.
در اواخر آوریل سال 2020 ، کشتی های ایرانی به قایق گشتی USS Firebolt و یک کشتی جنگی دیگر در خلیج فارس نزدیک شدند. در آن زمان ، ارتش آمریكا ادعا كرد كه كشتی های ایرانی از هشدارهای رادیو و بلندگو پیروی نمی كنند و تا زمانی كه ایالات متحده گلوله های هشدار را شلیك نكرد ، متفرق نمی شوند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.