با اجتناب از خطر فاجعه ، پرواز برای انتقال ماژول جدید روسی به ایستگاه فضایی ISS هنوز آرام نیست | جهان

[ad_1]

در 21 ژوئیه ، آژانس فضایی فدرال روسیه (Roscosmos) اعلام کرد که ماژول Nauka را از کیهان سازه بایکونور در قزاقستان با موفقیت پرتاب کرده است. به گفته Space.com ، ماژول Nauka در 29 ژوئیه به ماژول روسی ایستگاه ISS Zvezda متصل می شود.

با اجتناب از خطر فاجعه ، پرواز برای انتقال ماژول جدید روسی به ایستگاه فضایی ISS هنوز آرام نیست - عکس 1

راه اندازی ماژول Nauka در قزاقستان (روسیه).

اسکرین شات ویدئوی Roscosmos

گیزمودو گفت ، با این حال ، علم نتوانست اولین فرایند سوزاندن سوخت را برای افزایش ارتفاع مدار تکمیل کند ، که باعث ترس از این شد که نتواند به ISS سفر کند.
علم به این موتورها نیاز دارد تا کار کنند ، در طول مسیر تنظیماتی انجام دهند و از ورود مجدد احتمالی به جو زمین جلوگیری کنند.
سحرگاه 23 جولای ، Roscosmos در توییتر اعلام کرد که سیستم پیشران و تصحیح مدار طبیعی است. بر این اساس ، تیم زمینی بلافاصله مداخله کرد تا علم را به مسیر مورد نظر خود بازگرداند.

با اجتناب از خطر فاجعه ، پرواز برای انتقال ماژول جدید روسی به ایستگاه فضایی ISS هنوز آرام نیست - عکس 2

نمای نزدیک ماژول Nauka.

اسکرین شات ویدئوی ناسا

جاناتان مک داول از مرکز اخترفیزیک هاروارد-اسمیتسونین (ایالات متحده) گفت که یک اشکال نرم افزاری وجود دارد که باعث ایجاد مشکل در موتورهای اصلی ناوکا می شود. هنوز مشخص نیست که آیا مهندسان روسی از پیشرانه اصلی یا سیستم پشتیبان برای بازگرداندن ناوکا به مدار طبیعی استفاده کرده اند یا خیر.
راننده ها تنها بخشی از مشکل مهندسی هستند ، بنابراین ماژول جدید هنوز ایمن نیست. علاوه بر این ، ناوکا همچنین مشکلات ناشناخته ای را تحت تأثیر قرار می دهد که بر مرحله اتصال با ایستگاه ISS تأثیر می گذارد.
آقای مک داول افزود که سیستم TORU ، که به فضانوردان ISS کمک می کند تا در بارانداز کمک کنند ، هنوز به طور عادی کار می کند.

مک داول گفت: “غیر معمول نیست که فضاپیماهای پیچیده در مراحل اولیه با مشکل مواجه شوند.” “با این حال ، تعداد و شدت مشکلات در این پرواز بالاتر از حد متوسط ​​است. با این حال ، من نسبتاً خوشبین هستم که ماژول Nauka با موفقیت به ISS متصل شود ، اگرچه لزوماً در اولین تلاش نیست.”[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *