با سویه دلتا ، علائم کلی عفونت Covid-19 چیست؟ | جهان

[ad_1]

در سال 2020 ، سرفه خشک و تب از علائم واضح کووید -19 است. اگر سردرد همراه با درد در اندام ها دارید ، قطعاً این نشانه بارز این بیماری است. وقتی نوبت به بو کشیدن و گلودرد می رسد ، احتمالاً آنقدر خوش شانس هستید که سرما بخورید.

این سخت ترین تشخیص بیماری است که می توانیم از آن برای تشخیص علائم کووید -19 از علائم سایر بیماری ها در طول همه گیری جدید استفاده کنیم.

سپس علائم اضافی از دست دادن بویایی و چشایی وجود دارد: این نشانه اصلی این است که شما به SARS-CoV-2 آلوده شده اید. تا به امروز ، این هنوز یک نشانه قابل اعتماد است. اگر متوجه تغییر طعم یا بو شدید ، زنگ خطر این است که به کووید -19 آلوده شده اید.
با سویه دلتا ، علائم عمومی عفونت Covid-19 چیست؟  - 1. عکس

کادر پزشکی در بخش مراقبت های ویژه Covid-19 در مرکز پزشکی Intermountain در موری ، یوتا ، ایالات متحده ، 23 ژوئیه کار می کنند.

با این حال ، بر اساس یک مطالعه در انگلستان ، بسیاری از علائم دیگر به وضوح تغییر کرده اند ، به احتمال زیاد به این دلیل که نوع دلتا به گونه غالب در بسیاری از کشورهای جهان تبدیل شده است.

شایع ترین علائم در افراد واکسینه نشده چیست؟ ارزیابی های فعلی علائم عفونت Covid-19 در افراد واکسینه نشده عبارتند از: سردرد ، گلودرد ، آبریزش بینی ، تب و سرفه مداوم.

از دست دادن بو به 9 در این لیست و تنگی نفس حتی به 30 کاهش یافته است. این تغییرات ممکن است نشان دهد که علائم شناخته شده تا کنون با توسعه انواع ویروسی تغییر کرده است.
با سویه دلتا ، علائم کلی عفونت Covid-19 چیست؟  - عکس 2

سالمندان در صف واکسیناسیون علیه کووید -19 در مقابل مرکز ایمن سازی مرکزی در بانکوک ، تایلند ، در 26 جولای منتظر هستند.

شایع ترین علائم در افراد واکسینه شده کامل عبارتند از: سردرد ، آبریزش بینی ، عطسه ، گلودرد و از دست دادن بویایی / چشایی. حتی افرادی که واکسینه شده اند نیز می توانند به این ویروس مبتلا شوند. اما داده ها تأیید می کند که این افراد اغلب علائم خفیفی دارند و واکسیناسیون از بیماری های جدی یا حتی تهدید کننده زندگی جلوگیری می کند.
برخی از این علائم علائمی هستند که اغلب با سرماخوردگی مشاهده می کنیم ، احتمال اشتباه گرفتن این دو بسیار خطرناک است. از آنجا که علائم ممکن است همچنان در حال تغییر باشند ، هوشیار و محتاط بودن اضافی نیست. شستن کامل دست ، پوشیدن ماسک و رعایت فاصله 1.5 متری از سایر موارد هنوز از اصول جلوگیری از شیوع کووید -19 است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *