بی نظمی روز رستاخیز: 4 نفر کشته ، 52 نفر دستگیر شدند جهان

[ad_1]

از چهار مرگ ، یک زن به نام اشلی بابیت از سن دیگو ، کالیفرنیا شناخته شد. خانم بابیت جانبازی است که در نیروی هوایی ایالات متحده خدمت می کرد و هنگام حمله به دیگران به ضرب گلوله کشته شد.

بی نظمی روز رستاخیز: 4 نفر کشته ، 52 نفر دستگیر شدند - عکس 1

اشلی بابیت یکی از تنها چهار معترض کاپیتول بود که کشته شد.

پلیس کاپیتول باید از گاز اشک آور برای پراکنده کردن جمعیت حمایت کننده از رئیس جمهور دونالد ترامپ ، حمله به ساختمان پارلمان و ایجاد هرج و مرج در 6 ژوئن (به وقت محلی) استفاده کند. به نمایندگان کنگره دستور داده شد که روی زمین دراز بکشند و ماسک گاز را زیر صندلی های خود حمل کنند.
بی نظمی روز رستاخیز: 4 نفر کشته ، 52 نفر دستگیر شدند - عکس 2

پلیس کاپیتول در جلسات 6 ژوئن پارلمان از نمایندگان کنگره محافظت می کرد

در خارج از ساختمان پارلمان ، طرفداران ترامپ خشم خود را بر روی مطبوعات ریختند ، تجهیزات ضبط را از بین بردند ، رنگ پاشیدند و به خبرنگاران گزارش دهنده این رویداد تف دادند.

این آشفتگی در حالی رخ داد که پرزیدنت ترامپ همچنان به اتهامات دروغین تقلب در انتخابات ادامه داد و به هزاران معترض اعلام کرد که پیروزی وی به سرقت رفته است.

“ما هرگز تسلیم نخواهیم شد ، هرگز ضرر نخواهیم کرد. این اتفاق نمی افتد ، ما وقتی دزد درگیر شود ضرر نمی کنیم. “

بی نظمی روز رستاخیز: 4 نفر کشته ، 52 نفر دستگیر شدند - عکس 3

معترضین در حمایت از رئیس جمهور ترامپ با یورش به ساختمان پارلمان ، از سناتورها و سناتورهای آمریکایی خواستند تخلیه شوند.

آقای ترامپ سپس معترضان را به صلح و آرامش فراخواند و از آنها خواست تا به خانه برگردند ، اگرچه اصرار داشت که انتخابات به سرقت رفته است.

رئیس جمهور منتخب جو بایدن با انتقاد از این حمله بی سابقه به دموکراسی آمریکا ، معترضان را به توقف دعوت کرد: “این یک اعتراض نیست ، بلکه خشونت است.”
رهبر گروه بازرگانی که نمایندگی 14000 شرکت آمریکایی را بر عهده دارد ، از مقامات ارشد آمریكایی خواست كه به ارجاع به اصلاحیه 25 ام برای بركناری رئیس جمهور ترامپ توجه كنند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *