تجربه “درد شیرین” انگلیس و اتحادیه اروپا در آخرین موافقتنامه تجارت Brexit | جهان

[ad_1]

سرانجام ، هنگامی که انگلیس و اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) در آخرین لحظه به توافق تجاری درباره Brexit رسیدند ، “Brexit مبارک” وجود دارد. مذاکرات تا آخرین دقایق قبل از مهلت خروج انگلیس از بازار مشترک اروپا و اتحادیه گمرک در پایان دسامبر سال 2020 ادامه داشت.
نخست وزیر بوریس جانسون ، چهره جنبش Brexit ، از انگلیس خواست که بر تقسیم ایجاد شده در همه پرسی سال 2016 غلبه کند. وی گفت که این توافق نامه “از مشاغل سراسر کشور محافظت می کند”. “معامله ای که اجازه می دهد کالاها و اجزای انگلیس بدون عوارض و سهمیه به بازار اروپا صادر شود.”
انگلستان و اتحادیه اروپا

تظاهرات کننده اعتراض به Brexit در مقابل وزارت امور خارجه و جامعه (FCO) در لندن (انگلیس) در 24 دسامبر

بدون قدرت مشترک اتحادیه اروپا ، انگلیس اساساً با آن موافق بود – و بیشتر به ایالات متحده وابسته بود – تا با چین ، روسیه و هند مذاکره کند. استقلال انگلیس بیشتر خواهد بود ، اما توسعه اقتصادی حداقل در کوتاه مدت کاهش می یابد. بسیاری از جنبه های روابط آینده بین انگلستان و اتحادیه اروپا هنوز حل نشده باقی مانده است و ممکن است سالها طول بکشد.
علاوه بر این ، این توافق نامه به مواردی مانند امنیت ، حمل و نقل و انرژی پرداخته خواهد شد. اما حتی پس از دستیابی به توافق تجاری ، بازرگانان همچنان با رویه ها و هزینه های جدید زیادی روبرو خواهند شد. با این حال ، اکثر اقتصاددانان می گویند که گزینه ، یعنی. بدون معامله ، خیلی بدتر به نظر می رسد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *