تحقیقات اجباری “پرونده قتل Yakhon Ogeori” تجدیدنظر در مورد تصمیم جبران خسارت 1 میلیارد برنده

[ad_1]

مجله اتحادیه جهانی
مجله اتحادیه جهانی

(سئول = اخبار اتحادیه جهانی) خبرنگار جی سو کیم = قربانی 10 سال زندانی در “پرونده قتل 5-ژئوری Yakchon” در سال 2000. هنگام دریافت جبران خسارت ، افسر پلیس لی مو تصمیم گرفت.

طبق دادگاه در تاریخ سی ام ، آقای لی روز قبل (29 ام) درخواست تجدیدنظر در شعبه 45 دادگاه دادگاه منطقه مرکزی سئول (معاون قاضی لی سونگ هو) کرده بود.

پیش از این ، دادگاه در تاریخ سیزدهم رأی داد كه دولت لی ، و سپس دادستان كیم مو ، بازپرداخت قربانی چوی مو ، 1.3 میلیارد بوی بد را پرداخت كرد و اعضای خانواده نیز به 300 میلیون برنده پرداخت كردند.

دادگاه گفت: پلیس در ایستگاه پلیس ایکسان به چوی حمله کرد در حالی که وی به طور غیرقانونی و بدون حکم در یک مسافرخانه بازداشت شد و اعلامیه تصدیق را بدون تصادف دریافت کرد.

“اگرچه هیچ مدرکی وجود ندارد که از نظر عینی سازگار باشد ، به استثنای اعترافات دروغ ، ما با تحریک اقرار همزمان با تطبیق شواهد متناقض ، شواهدی ارائه داده ایم.”

دادگاه حکم داد که کارآگاه لی و دادستان ارشد باید حدود 260 میلیون خسارت از 1.3 میلیارد خسارت پرداخت کنند. وی همچنین حکم داد که از 300 میلیون خسارت دریافتی برای خانواده اش ، لی و کیم هرکدام 60 میلیون پرداخت کرده اند.

در حادثه Yakchon 5-geori ، یک راننده تاکسی در جاده مقابل ایستگاه اتوبوس واقع در Yakchon 5-geori ، Iksan ، Jeollabuk-do در آگوست 2000 با چاقو کشته شد و کشته شد. چوی ، پسر 15 ساله ای که در آن زمان قهوه را تحویل می داد. ، به دلیل اعمال ناشایست از جمله حمله به پلیس ، اعتراف نادرستی کرد و به دادگاه تحویل داده شد و به 10 سال زندان محکوم شد.

در سال 2013 ، سه سال پس از این حادثه ، پلیس اطلاعاتی را در مورد جدایی جنایتکار واقعی ارائه داد و تحقیقات مجدد را آغاز کرد. ایم مو گفت: “روز حادثه ، دوستم کیم مو با چاقوی خونین به خانه آمد و جنایتی را مرتکب شد. او چاقو را پنهان کرد.”

پلیس در حال تحقیق درباره کیم جنایتکار واقعی است و اعتراف کرده و کیم و ایم را به اتهام سرقت و قتل ، پنهان کردن جنایتکار ، دستور بازداشت تشکیل داده و دادستانی فرماندهی تحقیقات را بر عهده دارد. سپس این دو نفر اظهارات خود را معکوس کردند و دادستانی در سال 2006 اتهاماتی را مطرح کرد.

چوی ، که در مارس 2010 از بلوغ آزاد شد ، در سال 2013 خواستار اعاده دادرسی شد. در نوامبر 2016 ، دادگاه وی را به برائت به این دلیل محكوم كرد كه “اعتراف چوی در آن زمان در تحقیقات و دادرسی ، احتمالاً غیر واقعی است” و دادستانی کیم را دستگیر و چهار ساعت پس از صدور حکم تحویل دادگاه داد. در سال 2018 ، کیم به 15 سال زندان محکوم شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.