تعداد آلودگی های Covid-19 در ووهان می تواند 10 برابر بیشتر از تعداد رسمی باشد ، چین چه می گوید؟ | جهان

[ad_1]

مطالعه ای توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های چینی (CDC) به تازگی نتایج یک مطالعه اپیدمیولوژیک سرولوژی را منتشر کرده است که نشان می دهد نسبت حامل های آنتی بادی Covid-19 در ووهان 4.43٪ است. این بدان معناست که تعداد مبتلایان به کوید -19 در اولین اپیدمی جهان با نزدیک به 11 میلیون نفر جمعیت می تواند به تقریباً 500000 نفر یعنی 10 برابر آمار کمیسیون بهداشت برسد. از 31 مارس ، شهر ووهان 50،006 مورد را اعلام کرد.

در این تحقیق از نمونه های 34000 نفر در ووهان ، چندین شهر دیگر در استان هوبئی و همچنین پکن ، شانگهای ، گوانگدونگ و … برای پیش بینی میزان عفونت کووید-19 استفاده شده است.

نتایج یک مطالعه سرولوژیکی می تواند به مقامات کمک کند بدون در مورد نحوه آزمایش آنتی بادی ها ، در یک جمعیت معین تعیین کنند که چند نفر قبلاً به عفونت Covid-19 مبتلا شده اند. با این حال ، این را نمی توان به عنوان یک نتیجه رسمی آماری از موارد در نظر گرفت.

CDC چینی گفت این مطالعه یک ماه پس از کنترل چین بر روی موج اول عفونت های Covid-19 انجام شده است. درصد آنتی بادی های Covid-19 که در سایر شهرهای استان هوبئی یافت شده 0.44٪ بود. در خارج از استان ، درصد فقط 2 / 12،000 نفر است.

یکی از دلایل عدم تطابق داده ها این است که در مراحل اولیه اپیدمی ، با منابع محدود ، بسیاری از عفونت های Covid-19 شناسایی ، آزمایش یا علائم شناخته شده ای نداشته اند.

در تاریخ 30 دسامبر ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین ، وونگ وانگ بان ، گفت که داده های نظرسنجی نباید اشتباه تعبیر شود. به گفته وی ، این تفاوت عمدتا به ویژگی های بیماری ، معاینه پزشکی و معالجه فرد آلوده ، امکان آزمایش اسیدهای نوکلئیک و روش آزمایش آنتی بادی در سرم در آن زمان مربوط می شود. بنابراین او استدلال می کند که محاسبه تعداد کل عفونت های Covid-19 با ضرب نسبت آنتی بادی ها به جمعیت در منطقه ای مانند ووهان غیرممکن است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *