تعداد موارد Covid-19 در حال کاهش است ، ایالات متحده واکسن بیشتری را در سراسر جهان به اشتراک می گذارد جهان

[ad_1]

“من نمی توانم قول بدهم که همه چیز می تواند به همین ترتیب ادامه یابد. ما می دانیم که یک گام به جلو و یک گام به عقب وجود دارد. ما می دانیم که شیوع بسیاری وجود دارد. اما اگر افراد واکسینه نشده این کار را شروع کنند ، از خود و واکسیناسیون اطرافشان محافظت می کنند. اگر آنها واکسیناسیون نکنند ، کشورهایی که سطح پایین واکسیناسیون دارند می توانند شیوع بیماری را افزایش داده و پیشرفت را معکوس کنند.
تعداد موارد Covid-19 در حال کاهش است ، ایالات متحده واکسن بیشتری را در سراسر جهان به اشتراک می گذارد - عکس 1

جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا در 17 مه اعلام كرد كه از ابتدای شیوع كوید 19 ، تعداد آلودگی های كوید 19 در هر 50 ایالت این كشور برای اولین بار كاهش یافته است.

با افزایش تدریجی چشم انداز غلبه بر اپیدمی کوید -19 در خانه ، بایدن اعلام کرد که تا پایان ژوئن 2021 ، ایالات متحده حداقل 20 میلیون دوز واکسن Covid-19 را به کشورهای دیگر ارسال خواهد کرد. این اولین بار است که ایالات متحده واکسن های مجاز را برای استفاده در خانه به اشتراک می گذارد.
وی افزود: “ما می دانیم كه آمریكا هرگز كاملاً ایمن نخواهد بود تا زمانی كه همه گیر جهانی تحت كنترل قرار گیرد. هیچ اقیانوسی به اندازه کافی پهن نیست ، هیچ دیواری به اندازه کافی بلند نیست که ما را در امان نگه دارد. “
تعداد موارد Covid-19 در حال کاهش است ، ایالات متحده واکسن های بیشتری را در سراسر جهان به اشتراک می گذارد - عکس 2

آمریکایی ها منتظرند تا نوبت واکسیناسیون آنها علیه Covid-19 باشد.

به گفته بایدن ، دولت ایالات متحده دوز واکسن از Pfizer BioNTech ، Moderna و Johnson & Johnson ارسال خواهد کرد ، علاوه بر 60 میلیون دوز واکسن AstraZeneca که قبلا برای کشورهای دیگر برنامه ریزی شده بود. واکسن Covid-19 AstraZeneca هنوز توسط ایالات متحده تأیید نشده است.
بایدن گفت: “همانطور که ایالات متحده زرادخانه دموکراسی در طول جنگ جهانی دوم بود ، در مبارزه با بیماری همه گیر Covid-19 ، ملت ما نیز زرادخانه واکسن ها خواهد بود.”
بایدن در همان روزی اعلام كرد كه مدیر كل WHO تدروس آدنوم گبریزوس گفت كه جهان در حال ورود به دوره “نژادپرستی واكسن” است و تأكید كرد كه كشورهای كم درآمد و با درآمد بالا “15٪ از جمعیت جهان” را تشکیل می دهند اما 45٪ واکسنهای جهانی “

به گفته Ghebreyesus ، تنها راه حل برای نابرابری واکسن ، اشتراک بیشتر است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *