“جهش آخرالزمانی” از همه واکسن های ضد کووید -19 پیشی می گیرد: احتمال وقوع آن بسیار کم است | جهان

[ad_1]

در مقاله اخیر نیوزویک آمده است: “آیا جهش یافته آخرالزمانی وجود دارد که واکسن ها را تحقیر می کند ، مانند آتش سوزی گسترده می شود و قربانیان بیشتری را با بیماری جدی تری از آنچه دیده ایم بر جای می گذارد؟” با توجه به مقاله ، احتمال وقوع این اتفاق بسیار کم است ، اما نمی توان آن را رد کرد.
علاوه بر این ، مقاله همچنین می گوید که جهش دلتا “اکنون خوش بینی را از بین می برد” در مورد تشدید همه گیری همه گیر به لطف واکسن.
کارشناسان بیماری های عفونی این مقاله را به عنوان مقاله ای می بینند که باعث وحشت و وحشت غیر ضروری می شود و در بدترین احتمالات بسیار نامحتمل اغراق می کند. تریسی بث هوگ ، اپیدمیولوژیست از دانشگاه کالیفرنیا ، دیویس ، در گفتگو با فاکس نیوز گفت “ما هر دلیلی برای خوش بین بودن داریم” و افزود: “جهش دلتا خوش بینی را می شکند”.

مردم برای دریافت واکسن Moderna علیه کووید -19 در مدرسه ای در مانیل ، فیلیپین ، در 9 اوت صف می گیرند.

به گفته پروفسور مارک سیگل از مرکز پزشکی دانشگاه لانگون در نیویورک ، جهش در طول تکامل ویروس همیشه وجود دارد و بهبود واکسن با کاهش احتمال انتشار و جهش به جلوگیری از انواع جدید کمک می کند.
بسیاری از کارشناسان دیگر نیز اشاره می کنند که واکسن کووید -19 هنوز در جلوگیری از بیماری های جدی ، بستری شدن و مرگ بسیار م effectiveثر است ، اگرچه گونه هایی مانند دلتا در حال گسترش است. علاوه بر این ، برخی از کارشناسان می گویند که در صورت نیاز ، شرکت های دارویی که واکسن های mRNA مانند Pfizer و Moderna را توسعه داده اند ، می توانند به سرعت واکسن ها را برای کمک به محافظت بهتر در برابر جهش ها تطبیق دهند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *