خبر ناراحت کننده تر برای رئیس جمهور ترامپ: جمهوری خواهان اکثریت مجلس سنای آمریکا را از دست می دهند جهان

[ad_1]

در تاریخ 6 ژوئن ، جان اوسوف دموکرات ، دیوید پوردو ، رقیب جمهوری خواه را در رقابت برای به دست آوردن کرسی سناتور نماینده جورجیا شکست داد و به جوانترین عضو سنا تبدیل شد. رافائل وارنوک ، نامزد حزب دموکرات ، كلی لوفلر ، نامزد جمهوری خواه را شکست داد و به عنوان اولین سناتور سیاه پوست گرجستان در آمد.
این دو پیروزی به دموکرات ها کمک کرد تا کنترل سنا را بدست آورند و با آنها حق عبور از برنامه رئیس جمهور منتخب جو بایدن را داشته باشند. رویترز گزارش داد ، نتیجه در جورجیا شکست آخرین لحظه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور معزول بود که اولین رئیس جمهور آمریکا از سال 1932 بود که کاخ سفید و هر دو مجلس پارلمان را “از دست داد”. .
خبر ناراحت کننده تر برای رئیس جمهور ترامپ: جمهوری خواهان اکثریت سنای آمریکا را از دست می دهند - عکس 1

معترضین با پلیس در ساختمان کنگره ایالات متحده در واشنگتن ، 6 ژوئن درگیر می شوند

گابریل استرلینگ ، مسئول انتخابات جمهوری خواه ، رئیس جمهور را مقصر دانست و علت اینكه كسی مقصر از دست دادن جمهوری خواهان در جورجیا است ، بود. با به دست آوردن دو کرسی سناتور فوق ، دموکرات ها با داشتن 50 کرسی در سنا با جمهوری خواهان برابری می کنند.
با این حال ، هنگامی که او رسماً سوگند خورد که معاون رئیس جمهور ایالات متحده شود ، خانم کمالا هریس از حزب دموکرات هنگامی که تعداد آرا متعادل شود ، حق رأی دارد ، بنابراین دموکرات ها در مجلس سنا از یک مزیت برخوردار می شوند ، زیرا طبق قانون اساسی ایالات متحده ، معاون رئیس جمهور و رئیس سنای ایالات متحده. این اولین بار در 10 سال گذشته است که دموکرات ها کنترل کنگره و کاخ سفید را در دست می گیرند و توازن قدرت در واشنگتن را به شدت تغییر می دهند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *