خشونت بر سر ساختمان پارلمان ایالات متحده ، نگرانی در سراسر جهان است جهان

[ad_1]

نشست دو حزبی کنگره ایالات متحده برای تأیید رسما پیروزی رئیس جمهور تازه انتخاب شده جو بایدن ناگهان دچار هرج و مرج شد.
هنگامی که طرفداران ترامپ سعی در شکستن درب داشتند ، نیروهای امنیتی پایتخت اسلحه ای را در دست داشتند تا درب مجلس نمایندگان را نگه دارند. بسیاری دیگر سنا را اشغال کردند ، کسی فریاد می زد که آقای ترامپ در انتخابات پیروز شده است.
خشونت به ساختمان کنگره آمریکا برخورد کرد ، جهان نگران بود - عکس 1
بیش از یک ساعت پس از دستور تخلیه ، توجه به مایک پنس معاون رئیس جمهور جلب شد که با درخواست رئیس جمهور ترامپ برای رد رای مخالف بود.

در حقیقت ، آقای پنس نیز مجاز به انجام چنین کاری نیست.

“رئیس مجلس و نمایندگان مجلس ، مطابق با قانون اساسی و قوانین ایالات متحده ، سنا و مجلس نمایندگان ، برای تأیید آرا of انتخابات و رای دادن به بسیاری از کشورهایی که رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور آمریکا را انتخاب کردند ، گرد هم می آیند.” آقای پنس جلسه مشترک را افتتاح کرد.
خشونت به ساختمان پارلمان ایالات متحده برخورد کرد ، جهان نگران بود - عکس 2

سناتور گوسار گفت: “من به جای خودم و 60 همکار صحبت کردم ، با نتایج انتخابات آریزونا مخالفت کردم.”

میچ مک کانل رهبر اکثریت مجلس سنا با انتقاد از تلاش ها برای مخالفت با نتایج انتخابات ایالت ، درخواست تجدید نظر احساسی را از جمهوری خواهان اعلام کرد: “رای دهندگان ، دادگاه ها و ایالت ها بنگ صحبت کردند. آنها صحبت کردند اگر آنها را رد کنیم ، جمهوری برای همیشه نابود خواهد شد.
خشونت به ساختمان پارلمان ایالات متحده برخورد کرد ، جهان نگران بود - عکس 3
سناتور چاک شومر ، رهبر آینده اکثریت سنا پس از انتخاب دو دموکرات در جورجیا ، چالش پیروزی آقای بایدن توسط جمهوری خواهان را محکوم کرد و آن را “تلاش برای کودتا” دانست. “

فلفل سالن های ساختمان کنگره آمریکا را پر کرد. پلیس از نمایندگان کنگره خواست تا از ماسک های گاز اشک آور استفاده کنند و زیر صندلی هایی که به کف ایمنی خم شده اند پنهان شوند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *