خودکشی یک افسر زن رئیس ستاد نیروی هوایی کره را مجبور به استعفا کرد | جهان

[ad_1]

لی سونگ یونگ رئیس ستاد نیروی هوایی کره جنوبی مسئولیت این حادثه و فرماندهی خود را در ارتش به عهده گرفت و در 4 ژوئن استعفا داد.
“من واقعاً مسئولیت زیادی نسبت به این مجموعه حوادث احساس می کنم و دوست دارم استعفا دهم. من می خواهم از مزاحمت برای همه عذرخواهی کنم. بیش از هر چیز ، من برای قربانی غم و اندوه عمیق خود را ابراز می دارم و به داغدیدگان صمیمانه تسلیت می گویم. “
سخنگوی رئیس جمهور کره جنوبی مون جائه این گفت که او “بلافاصله استعفا را پذیرفت”. سخنگوی گفت: “روند استعفا در اسرع وقت انجام خواهد شد.”
خودکشی یک افسر زن رئیس ستاد نیروی هوایی کره را مجبور به استعفا کرد - عکس 1

مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی استعفای رئیس ستاد نیروی هوایی لی سونگ یونگ را تأیید کرد

عکس صفحه اخبار Yonhap

این رسوایی در اوایل این هفته هنگامی که خانواده مقتول در اول ژوئن با ارسال دادخواست به رئیس جمهور خواستار تحقیق و پیگرد قانونی از افراد درگیر شدند ، مورد توجه قرار گرفت. این دادخواست را بیش از 300000 نفر امضا کردند.
مقتول یک گروهبان زن است که در اواخر ماه مه سال 2021 در خانه خود خودکشی می کند. گروهبان ادعا می کند که یک افسر درجه دار حدود سه ماه قبل از بازگشت آنها به پایگاه پس از شام ، به او حمله جنسی کرده است.
خانواده مقتول نیروی هوایی را متهم کردند که به جای مجازات مرتکب ، با آزار و اذیت قربانی سعی در پوشاندن حمله داشته است. این باعث رنج بیشتر او و به نوبه خود منجر به تصمیم به خودکشی شد.

در 3 ژوئن ، رئیس جمهور مون جائه این خواستار تحقیق در مورد این حادثه شد.

خودکشی یک افسر زن رئیس ستاد نیروی هوایی کره را مجبور به استعفا کرد - عکس 2

یک مظنون به خشونت جنسی علیه یک افسر زن کره ای که خودکشی کرده بود ، در اواسط 3 ژوئن دستگیر شد.

عکس صفحه اخبار Yonhap

رسانه ها گزارش دادند که ممکن است ادعاهای خانواده افسر پلیس صحت داشته باشد و نتایج تحقیقات مقدماتی حاکی از آن است که پرونده مخفی مانده است. یک منبع نظامی که خواست نامش فاش نشود به رویترز گفت: “این هنوز در دست بررسی است ، اما تاکنون نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد نیروی هوایی در تلاش است از سازمان محافظت کند ، نه از قربانی ، با وجود تلاش های مکرر برای کمک.”
فرد مظنون در سوم ژوئن دستگیر شد و به جرم آسیب رساندن به بدن و سو ab استفاده جنسی از یک افسر زن متهم شد. نیروی هوایی کره جنوبی گفت که دو نگهبان در این حادثه اخراج شده اند ، اگرچه آنها دلیل آن را مشخص نکردند. در 4 ژوئن ، دادستان های نظامی دفتر پلیس نظامی نیروی هوایی را نیز جستجو کردند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *