دانشمند خارجی که در آزمایشگاه ووهان کار می کرد چه گفت؟ | جهان

[ad_1]

موسسه ویروس شناسی ووهان نام آزمایشگاهی است که از نزدیک در گزارش ها و مقالات مربوط به منشأ اپیدمی کوید -19 وجود دارد. هنگامی که ویروس عامل Covid-19 شروع به گسترش کرد ، اندرسون در سال 2019 در شهر ووهان حضور داشت.
دانشمند خارجی که در آزمایشگاه ووهان کار می کرد چه گفت؟  - 1. عکس

پرتره میکروبیولوژیست دانیل اندرسون

این متخصص استرالیایی گفت که او تحت تأثیر سطح کنترل بیولوژیکی آزمایشگاه در موسسه ویروس شناسی ووهان قرار گرفته است. به گفته وی ، محققان قبل از اجازه کار مستقل در آزمایشگاه ، باید یک دوره آموزشی 45 ساعته را بگذرانند.
اندرسون گفت كه در زمان حضور او ، هيچ كس بيمار نبود ، حداقل تا جايي كه او مي دانست ، و افزود كه اگر كسي بيمار شود ، بايد بيمار نيز باشد. اما خانم آندرسون اذعان می کند که نمی توان این تئوری مبنی بر اینکه SARS-CoV-2 در آزمایشگاه منشأ گرفته کاملاً رد کرد. وی از تحقیق در مورد منشأ همه گیری کوید -19 حمایت کرد.
دانشمند خارجی که در آزمایشگاه ووهان کار می کرد چه گفت؟  - تصویر 2 hnh

اعضای سازمان بهداشت جهانی (WHO) که وظیفه تحقیق در مورد منشا Covid-19 را دارند ، در تاریخ 3 فوریه وارد انستیتوی ویروس شناسی ووهان در استان هوبئی ، چین شدند.

پیش از این ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا بارها و بارها گفت که ویروس از آزمایشگاه نشت کرده است. در اوایل ماه ژوئن ، دکتر آنتونی فاوچی ، مشاور ارشد پزشکی در کاخ سفید ، از چین خواست که سوابق بهداشتی محققان موسسه ویروس شناسی ووهان را به اطلاع عموم برساند.
گزارش شده است که برخی دانشمندان چینی مدتها قبل از گزارش اولین موارد در اواخر سال 2019 در بیمارستان بستری شده اند. از زمان شیوع آن در ووهان ، بیماری همه گیر Covid-19 بیش از 181 میلیون نفر را در سراسر جهان آلوده کرده است که از این تعداد 4 میلیون نفر فوت کرده اند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.