دبیرکل جورجیا می گوید کاخ سفید تحت فشار قرار گرفته تا تلفن رئیس جمهور ترامپ را تحویل بگیرد | جهان

[ad_1]

در طی آن تماس تلفنی ، آقای ترامپ تحت فشار قرار گرفت و از این مقام خواست “رای” کافی پیدا کند تا به او کمک کند تا در انتخابات 3 ژانویه در آن ایالت پیروز شود.
وزیر امور خارجه گرجستان ، برد رافنسپرگر ، جمهوری خواه ، به ABC صبح بخیر آمریکا گفت: “من هرگز باور نمی کنم صحبت با رئیس جمهور مناسب باشد. آنها هنوز هم می خواهند یک تماس تلفنی برقرار کنند.”
علاوه بر این ، آقای رافنپرگر همچنین تأیید کرد که تنها دموکرات کمیسیون انتخابات گرجستان از وی خواسته است تحقیق کند که آیا ترامپ قانون گرجستان را در مورد منع تحریک انتخابات نقض می کند یا خیر.
وزیر خارجه جورجیا می گوید او مجبور شده تلفن رئیس جمهور ترامپ را بگیرد - عکس 1
دموکرات در نامه ای به آقای رافنسپرگر نوشت: “اگر بگویم که من از تلاش رئیس جمهور ترامپ برای دستکاری در انتخابات در جورجیا بسیار ناراحت هستم ، این نشان دهنده جدیت کافی نیست.”
در ضبط یک ساعته این تماس ، که برای اولین بار توسط واشنگتن پست منتشر شد ، گفته شد که ترامپ به نوبت تحریک و تهدید آقای رافنسپرگر را به تحمل عواقب کیفری برای تغییر امتیاز در جورجیا در برابر جو بایدن رقیب تحریک می کند.

این تماس توسط اعضای جمهوری خواه مورد انتقاد قرار گرفت ، لیز چنی ، نماینده کنگره گفت که این تماس “مشکلات جدی” ایجاد کرده و سناتور آدام کینزینگر آن را “ناپسند” محکوم کرده است.

ضبط مکالمه زمانی انجام شد که ده ها متحد ترامپ قصد داشتند پیروزی آقای بایدن بر کنگره آمریکا در 6 ژوئن را به چالش بکشند.
وزیر خارجه جورجیا می گوید او مجبور شده تلفن رئیس جمهور ترامپ را بگیرد - عکس 2

سناتور تام كاتن این طرح را به عنوان خارج از پارلمان مورد انتقاد قرار داد و “یك سابقه نامعقول ایجاد كرد.”

بسیاری از جمهوری خواهان و همچنین دموکرات ها یکپارچه از این طرح انتقاد کردند. تلاش برای مبارزه با تأیید پیروزی وی توسط سناتورهای تد کروز و جاش هاولی انجام شد.

مشخص نیست که آیا طرح فوق پس از پایان مکالمه آقای ترامپ و رافنسپرگر تغییر خواهد کرد یا خیر. اما سناتور مارشا بلکبرن ، از گروه مخالف پیروزی آقای بایدن ، روز چهارشنبه گفت که “این تماس به هیچ کمکی نکرده است”.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *