در روز داوری ، رئیس جمهور ترامپ چه فرصتی برای معکوس کردن انتخابات آمریکا دارد؟ | جهان

[ad_1]

ترتیب تاریخ 6.1

به گزارش پولیتی فکت ، دادگاه 6 ژوئن با رئیس جمهور سنا ، مایک پنس ، رئیس جلسه دو هفته ای در مجلس عوام ، آغاز می شود.
اگر معاون رئیس جمهور به هر دلیلی قادر به حضور در آن نباشد ، رئیس موقت مجلس عالی رئیس جمهور خواهد بود ، نه رئیس مجلس عوام. سپس سناتور جمهوریخواه چاک گراسلی ریاست موقت را به عهده گرفت.

رئیس سنا پاکت هایی را که حاوی آرا cert تایید شده رای دهندگان است ، به ترتیب حروف الفبا نام هر ایالت حذف خواهد کرد.

در روز داوری ، رئیس جمهور ترامپ چه فرصتی برای معکوس کردن انتخابات آمریکا دارد؟  - تصویر 1
رئیس آراots را متشکل از 2 نفر از مجلس بالا و 2 نفر از مجلس عوام به کمیسیون شمارش تحویل می دهد. این افراد نتایج آرای رأی دهندگان از ایالت ها را می خوانند و منتشر می کنند.

رئیس سنا نتیجه نهایی را اعلام خواهد کرد. اگر چیزی تغییر نکند ، معمولاً فقط 20-25 دقیقه طول می کشد.

این روند پس از اعلام برنده توسط رئیس سنا به پایان رسید. در آن زمان ، نتایج رسمی انتخابات تعیین خواهد شد و ما فقط تا تاریخ روی کار آمدن صبر خواهیم کرد.

احتمال قطع شدن

در سوم مارس ، هر دو مجلس سنا و مجلس عوام مجموعه ای از آیین نامه ها را برای شمارش آرا votes تصویب کردند ، با همان محتوای انتخابات قبلی. بر این اساس ، اگر اعتراضی وجود داشته باشد ، شمارش آرا votes ممکن است به حالت تعلیق درآید و پارلمان مجبور شود در صورت مخالفت حداقل 1 سناتور و 1 نماینده ، ظرف 2 ساعت جلسه بحث را برگزار کند.

دو مجلس باید جداگانه رأی دهد که آیا اعتراض را قبول می کند یا خیر.

به گفته آقای آسیم مولجی ، کارشناس مرکز حقوقی کمپین (ایالات متحده آمریکا) ، اگر رای گیری در سنا و مجلس نمایندگان از مخالفت فوق الذکر منجر به رد متفاوت یا دو مجلس شود ، اعتراض دوباره برمی گردد. باید فاقد اعتبار باشد و کلیه آرا in در انتخابات شمرده می شوند.

در روز داوری ، رئیس جمهور ترامپ چه فرصتی برای معکوس کردن انتخابات آمریکا دارد؟  - تصویر 2

و اگر دو اتاق به نفع مخالفان رأی دهد (در هر مجلس بیش از حد فروخته شود) ، آرا rejected رد شده رای دهندگان شمرده نمی شوند.

استیون اسمیت ، یک محقق سیاسی در دانشگاه واشنگتن در سن پترزبورگ ، لوئیس می گوید که هر مجلس حداکثر 2 ساعت فرصت دارد تا بحث کند و رأی مخالف بدهد.

امسال چه اتفاقی می تواند بیفتد؟

در حال حاضر حدود 140 سناتور جمهوری خواه و حداقل 12 سناتور متعهد به مخالفت با به رسمیت شناختن نتایج هستند. ناظران پیش بینی می کنند که حداقل یک مخالفت با آرا elect انتخاباتی در یک ایالت وجود داشته باشد ، اما احتمالاً مخالفت با نتایج در بسیاری از کشورها وجود دارد.

در روز داوری ، رئیس جمهور ترامپ چه فرصتی برای معکوس کردن انتخابات آمریکا دارد؟  - تصویر 3
آقای ترامپ تأیید کرده است که در اعتراض به “انتخابات انتخاباتی” در واشنگتن در 6 ژوئن ، هنگامی که کنگره جلسه ای برای شمارش آرا برگزار می کند ، شرکت خواهد کرد.
وی همچنین از هواداران خواست تا در تاریخ 6 ژوئن برای جلوگیری از تقلب در نتایج انتخابات و مخالفت خود را به “سرقت پیروزی” متهم کنند.
در تاریخ 5 مه ، رئیس جمهور ترامپ برای انجام کارزاری برای رای دادن به سناتورهای جمهوری خواه برای تأیید ادامه تلاش های خود در این کار به جورجیا رفت. با این حال ، تحلیلگران می گویند احتمال کمی دارد که مخالفان نتایج انتخابات را در سال 2020 معکوس کنند.

“آنها این کاخ سفید را نخواهند گرفت. ما سخت خواهیم جنگید. “

در روز داوری ، رئیس جمهور ترامپ چه فرصتی برای معکوس کردن انتخابات آمریکا دارد؟  - تصویر 4
وی همچنین مایک پنس معاون رئیس جمهور را که ریاست مجلس شورای ملی 6 ژوئن را بر عهده داشت تحت فشار قرار داد. با این حال ، طبق مقررات ، آقای پنس قادر به انجام هیچ کاری برای تغییر نتایج نخواهد بود.

بعلاوه ، احتمال اعتراض نیز بسیار دشوار است ، زیرا مجلس نمایندگان اکنون تحت کنترل دموکراسی است ، در حالی که بسیاری از سناتورهای جمهوری خواه معتقدند مخالفت با نتایج انتخابات کمک خواهد کرد. مانع انتقال قدرت و همچنین دموکراسی می شود.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *