در مورد استیضاح دوم رئیس جمهور ترامپ بسیار نامشخص است

[ad_1]

“این استیضاح غیرمعمول است زیرا پس از ترک آقای ترامپ از سمت خود اتفاق می افتد. رئیس جمهور ترامپ و هواداران وی معتقدند که استیضاح یک کارمند سابق نمی تواند امپراطوری باشد ، بر این اساس که مجلس سنا نمی تواند یک کارمند سابق را محکوم کند. اما بیشتر کارشناسان حقوقی این موضوع را تکذیب کرده اند. یان ولف ، خبرنگار حقوقی رویترز ، گفت: “آنها فکر می کنند که این منطقی و قانونی است زیرا می تواند مانع از دستیابی ترامپ به سمت های بعدی شود.”
در طول دادگاه ، تیم حقوقی پرزیدنت ترامپ می توانست تأکید کند که اظهارات وی قبل از خروج هواداران به کاپیتول برای تحریک خشونت نبوده و تحت اصلاحیه اول مورد حمایت قرار گرفت. .
درباره استیضاح دوم رئیس جمهور ترامپ بسیار ناشناخته است - عکس 1

گارد ملی پس از ناآرامی های روز جمعه کاپیتول ، امنیت در واشنگتن را حفظ می کند.

اما کارشناسان حقوقی موافق نیستند:

“تمام سخنرانیهای محافظت شده توسط متمم 1 می تواند مبنای استیضاح باشد. منظور من این است که اگر ما رئیس جمهوری داشته باشیم که از سخنان نژادپرستانه استفاده کند و فاشیسم را ترویج کند یا هولوکاست را انکار کند ، هیچ کس نمی تواند استیضاح این رئیس جمهور را مطرح کند. اما همه هنوز توسط این اصلاحیه 1 محافظت می شوند. تحریکاتی که به محاکمه سنا انجامید همان چیزی بود که کنگره می خواست. بنابراین اگر کنگره فکر کند آقای ترامپ شورشی را برانگیخته و سخنرانی او منجر به حمله به پایتخت شده است ، می توانند او را محکوم کنند. “
در مورد استیضاح رئیس جمهور ترامپ بسیار نامشخص است - عکس 2

رئیس جمهور دونالد ترامپ در سنا با محاکمه روبرو است ، اگرچه استعفا داده است.

حداقل 17 جمهوری خواه و همه دموکرات ها نیاز دارند تا به رئیس جمهور ترامپ رأی دهند تا مقصر شناخته شود. بیشتر و بیشتر سناتورهای جمهوری خواه گفته اند که پیوستن به عقاید ترامپ را بررسی خواهند کرد.
“یک تفاوت بزرگ در استیضاح دوم ترامپ ، حمایت روزافزون دو حزب است. مجلس نمایندگان با موفقیت در پیگیری آقای ترامپ ، حدود 10 جمهوری خواه به این كار پیوستند و گفتند كه آنها جنایتی بلامنازع می بینند. سپس روندی در سنا برای تعیین جنایت آقای ترامپ تشکیل خواهد شد و برخی از جمهوری خواهان نیز گفته اند که در اعتراض شرکت خواهند کرد. “شاید محکومیت رئیس جمهور کافی نباشد ، اما بسیار بیشتر از آخرین باری است که فقط یک سناتور جمهوری خواه به نام آقای میت رامنی از یوتا حضور داشت که آقای ترامپ را محکوم کرد.”

سنای آمریکا برای محکوم کردن رئیس جمهور ترامپ باید به … برسد. سوابق تاریخی حاکی از آن است که سنا برای جلوگیری از نامزدی ترامپ در مناصب دولتی آینده فقط باید از حداقل (بالای 50٪) فراتر رود. اما این مورد هنوز کاملاً غیرقابل پیش بینی است.

درباره استیضاح دوم رئیس جمهور ترامپ بسیار ناشناخته است - عکس 3

رئیس جمهور ترامپ اولین رئیس جمهور ایالات متحده است که دو بار استیضاح شده است.

“در مورد رأی دادن به جناح راست برای حذف آقای ترامپ بحث و جدال زیادی وجود خواهد داشت. در مورد اینکه آیا امکان حذف وی بدون اتهام وجود دارد ، اختلافاتی وجود خواهد داشت. مسلماً در اینجا با موارد حقوقی بی سابقه ای روبرو خواهیم شد. تصمیمات دادگاه زیادی نیست که بتوان به آنها اعتماد کرد. و به همین دلیل ، من کاملاً نسبت به کسانی که می گویند از اصل این قضیه کاملاً مطمئن هستند احتیاط می کنم. “

در سال 2019 ، مجلس نمایندگان ایالات متحده رئیس جمهور ترامپ را به اتهام سو abuse استفاده از قدرت متهم کرد و با درخواست از رئیس جمهور اوکراین برای تحقیق در مورد حریف سیاسی خود ، جو بایدن ، رئیس جمهور اوکراین مانع کنگره شد. رئیس جمهور ترامپ سومین رئیس جمهور ایالات متحده استیضاح است. با این حال ، هیچ رئیس جمهور آمریکا هرگز توسط سنا محکوم نشده است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *