در واقع ، اسرائیل نشان می دهد که اثر واکسن Pfizer به دلیل جهش Delta Covid-19 کاهش می یابد | جهان

[ad_1]

طبق گفته وزارت بهداشت اسرائیل ، از 6 ژوئن ، واکسن Pfizer / BioNTech فقط 64٪ در جلوگیری از عفونت و علائم موثر بود. اثربخشی در جلوگیری از بستری شدن در بیمارستان و موارد شدید 93٪ است.

وزارت بهداشت اسرائیل جزئیات بیشتری را ارائه نداد و سطوح اولیه اثر بخشی را فاش نکرد. با این حال ، گزارشی از ماه مه 2021 می گوید که دو دوز واکسن Pfizer می تواند بیش از 95 درصد از افراد در برابر عفونت ، بستری شدن در بیمارستان و بیماری های جدی محافظت کند.

این واقعیت که اسرائیل نشان داده است که اثر واکسن Pfizer به دلیل جهش Delta Covid-19 کاهش می یابد - عکس 1

واکسیناسیون علیه Covid-19 با واکسن Pfizer / BioNTech در اسرائیل.

سخنگوی Pfizer از اظهار نظر در مورد داده های اسرائیل خودداری کرد. اما این مرد به مطالعه ای استناد کرد که نشان می دهد آنتی بادی فعال شده توسط واکسن Pfizer / BioNTech هنوز هم می تواند تمام انواع ویروس عامل Covid-19 را از جمله نوع Delta خنثی کند ، گرچه می توان از اثربخشی آن کاسته شود.
در حال حاضر ، حدود 60٪ از كل جمعیت 9.3 میلیون نفری اسرائیل حداقل یك دوز واكسن Pfizer / BioNTech را دریافت كرده اند.
این کمپین واکسیناسیون تعداد روزانه موارد Covid-19 در اسرائیل را از بیش از 10 هزار مورد در ژانویه 2021 به موارد معدودی در ژوئن 2021 کاهش داده است. بنابراین ، با وجود این که اسرائیل تقریباً همه اقدامات فاصله اجتماعی و الزام به ماسک را لغو کرده است. سپس مجبور شد آنها را در روزهای آخر معرفی کند

نوع دلتا نیز به تدریج در حال تسلط است و منجر به افزایش تدریجی تعداد موارد Covid-19 در روز می شود. در 4 جولای ، اسرائیل 343 عفونت جدید را ثبت کرد و تعداد موارد شدید 35 مورد بود.

به گفته یک تحلیلگر ، اسرائیل کمتر از اوایل سال 2021 بستری در بیمارستان است ، زیرا تعداد موارد شدید بسیار کمتر است. این تحلیلگر گفت که “برای اسرائیل خوب است که” به زندگی عادی و بدون محدودیت برگردد “زیرا واکسیناسیون را افزایش می دهد و آزمایش Covid-19 را به همه اسرائیلی ها از خارج ارائه می دهد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.