دو میلیون دوز واکسن Moderna از ایالات متحده آمریکا به Noi Bai جهان

[ad_1]

ساعت 4:30 بامداد 10 ژوئیه ، هواپیمای قطر ایرویز به شماره A7-BFN با دارا بودن آن شماره واکسن در فرودگاه نوئی بای نشست.
این دسته از واکسن ها در میان 80 میلیون دوز واکسن است که جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده قول داده است تا آنها را با کشورهای جهان به اشتراک بگذارد. از این تعداد ، تقریباً 41 میلیون دوز از طریق COVAX برای تأمین نیازهای ایمن سازی جهانی توزیع می شود.

دو میلیون دوز واکسن Moderna از ایالات متحده به Noi Bay - عکس 1

امروز صبح ویتنام دسته ای از 2 میلیون دوز واکسن دریافت کرد که توسط ایالات متحده از طریق COVAX تأمین می شود.

عکس یونیسف ویتنام

در جریان مراسم واکسیناسیون ، کاردار ایالات متحده کریستوفر کلاین گفت: “این دسته از واکسن ها به ما امید می دهد تا مبارزه با Covid-19 را پایان دهیم. این به ما امید می دهد که قادر به بازگشت به زندگی عادی خواهیم بود.”
کمال مالهوترا ، هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل در ویتنام ، گفت که سازمان ملل از اولین دسته واکسن COVID-19 با حمایت دولت ایالات متحده از طریق COVAX ، برای ورود به ویتنام استقبال می کند.
وی افزود: “برای خروج از بیماری همه گیر ، بارزترین راه اطمینان از دسترسی مساوی به واکسیناسیون برای کارکنان بهداشت و گروههای دارای اولویت مانند افراد مسن و افرادی که از قبل دارای شرایط پزشکی در هر کشور هستند ، است. حمایت از واکسن فوری و راه حل فوری. ما همچنان از كشورهای دارای منابع واكسن فراوان می خواهیم كه امروز از آنها حمایت كنند تا بتوانند از جمعیتهای در معرض خطر محافظت كنند. بالاترین عضلات در اسرع وقت “.

دو میلیون دوز واکسن Moderna از ایالات متحده به Noi Bay - عکس 2

حدود 600،000 دوز از دولت ژاپن از ویتنام برای مرحله دوم حمایت مالی کرد ، که در 9 ژوئیه در فرودگاه Tan Son Nat فرود آمد.

تا به امروز ، ویتنام 4 واکسن دریافت کرده است ، از جمله نزدیک به 4.4 میلیون دوز AstraZeneca از برنامه COVAX و منابع خریداری شده. همراه با 1.4 میلیون دوز اهدایی توسط دولت ژاپن ؛ 2000 دوز واکسن Sputnik V توسط دولت روسیه ، 500000 دوز Vero-Cell توسط Sinopharm توسط دولت چین اهدا شد و در 7 ژوئیه ، اولین دسته واکسن های Pfizer به مقدار زیادی وارد ویتنام شد. تقریباً 100000 دوز.
در اوایل ماه ژوئن ، نگوین تان لانگ ، وزیر بهداشت همچنین گفت که ویتنام 500،000 دلار به برنامه جهانی دسترسی به واکسن COVAX کمک کرده است ، که نشان دهنده قدردانی خود از اثربخشی ابتکار جهانی پیشگیری از همه گیری است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *