رئیس جمهور تازه انتخاب شده ایران از ایالات متحده خواست لغو تحریم ها “صادقانه” ، اما نمی خواست با رئیس جمهور بایدن ورلد دیدار کند

[ad_1]

ابراهیم رئیسی ، رئیس جمهور تازه انتخاب شده ایران ، در اولین کنفرانس مطبوعاتی خود از زمان انتخاب خود در 18 ژوئن ، گفت که سیاست خارجی او بهبود روابط با همسایگان عرب در خلیج فارس را در اولویت قرار خواهد داد.
با این حال وی همچنین از رقیب منطقه ای عربستان سعودی خواست که مداخله در یمن را فوراً متوقف کند.
وی گفت: “توصیه صادقانه من این است كه ایالات متحده باید توافق های خود را به سرعت اجرا كند. آنها باید همه تحریم ها را برداشته و منصفانه باشند.”
رئیسی ، 60 ساله ، منتقد سرسخت غرب ، در تاریخ 3 آگوست جانشین حسن روحانی رئیس جمهور پیشین ایران خواهد شد زیرا ایران در تلاش است تا توافق هسته ای را نجات دهد و از تحریم های آمریکا فرار کند و اقتصاد را فلج کند.

رئیس جمهور منتخب ایران از ایالات متحده خواسته است تا

ابراهیم رئیسی قاضی محافظه کار به عنوان رئیس جمهور ایران انتخاب شد.

آقای ابراهیم رئیسی گفت: “ما از مذاکراتی که به تأمین منافع ملی کمک می کند حمایت می کنیم. ایالات متحده باید فوراً به توافق نامه برگردد و به تعهدات خود عمل کند.”
با این حال ، آقای رئیسی گفت که حتی اگر واشنگتن همه تحریم ها را لغو کند ، با رئیس جمهور جو بایدن دیدار نخواهد کرد. مذاکرات از آوریل در وین آغاز شده است تا بداند چگونه ایالات متحده و ایران می توانند به توافق هسته ای پایبند باشند.
دولت آمریكا در زمان رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ در سال 2018 به طور یك جانبه از این توافق خارج شد و دوباره ایران را تحریم كرد.

رئیس جمهور منتخب ایران از ایالات متحده خواسته است تا

رئیس جمهور منتخب بهبود روابط با همسایگان عرب در خلیج فارس را در اولویت قرار خواهد داد.

بعداً ایران از تعهدات خود به محدودیت های غنی سازی اورانیوم که در این توافق نامه برای کاهش خطر توسعه خود به عنوان سلاح هسته ای بالقوه تعیین شده ، کاسته است. تهران مدتهاست ادعا می کند که هیچ بلند پروازی هسته ای ندارد.
رئیسی گفت سیاست خارجی ایران محدود به توافق هسته ای نخواهد بود. وی همچنین افزود “کلیه تحریم های آمریکا باید توسط تهران برداشته و تأیید شود.”[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.