رئیس جمهور ترامپ برای دومین بار رسماً محکوم شد ، بعد چه اتفاقی می افتد؟ | جهان

[ad_1]

رئیس جمهور ترامپ به “دامن زدن به شورش” در ارتباط با گروهی از طرفدارانش که در 6 ژوئن به پایتخت حمله کردند متهم شده است. این ناآرامی ها باعث پیروزی کنگره رئیس جمهور منتخب جو بایدن شد و نمایندگان مجلس را مجبور به پناه دادن کرد. این خشونت باعث 5 کشته شد.
قطعنامه استیضاح همچنین منجر به تماس تلفنی روز دوشنبه شد ، که در آن ترامپ از یک مقام گرجی خواست “رای بیشتری” پیدا کند تا نتایج انتخابات را لغو کند.

طبق این قطعنامه ، آقای ترامپ به تهدید امنیت ملی و دموکراسی متهم شد.

رئیس جمهور ترامپ برای دومین بار رسما تحت تأثیر قرار گرفت ، چه اتفاقی می افتد؟  - تصویر 1

در همین حال ، بسیاری از جمهوری خواهان از دموکرات ها می خواهند که تلاش های استیضاح برای برکناری رئیس جمهور را متوقف کنند و معتقدند که این اقدام تنها در صورت باقی ماندن دوره ترامپ باعث شکافتن کشور خواهد شد. بعضی روزها.

ساعاتی پس از تصویب قطعنامه استیضاح رئیس جمهور از سوی مجلس نمایندگان ایالات متحده ، آقای ترامپ در ویدئویی که به حساب توییتر کاخ سفید ارسال شده صحبت کرد.
رئیس جمهور ترامپ برای دومین بار رسما تحت تأثیر قرار گرفت ، چه اتفاقی می افتد؟  - تصویر 2

آقای ترامپ روز جمعه خشونت در مقرهای کنگره را محکوم کرد و تأکید کرد که “خشونت و تخریب در کشور ما مطلقا جایی ندارد”. آقای ترامپ همچنین گفت که هیچ یک از طرفداران واقعی وی از خشونت سیاسی خودداری نکردند.

پرزیدنت ترامپ افزود که وی از قربانیان شورش های 6 ژوئن شوکه و ناراحت شد. وی تأکید کرد که کسانی که در روز 6 ژوئن در مقر شورش قیام کردند ، به محاکمه خواهند رسید ، در حالی که تأکید کرد که صدای آمریکایی ها باید به صورت مسالمت آمیز شنیده شود. وی در پایان سخنان خود ، آمریکایی ها را به تلاش برای غلبه بر احساسات لحظه ای و اتحاد دعوت کرد.
رئیس جمهور ترامپ برای دومین بار رسما تحت تأثیر قرار گرفت ، چه اتفاقی می افتد؟  - تصویر 3
پس از تصویب بند استیضاح توسط مجلس نمایندگان ، رئیس جمهور ترامپ اولین رئیس جمهور در تاریخ آمریکا شد که دو بار استیضاح شد.
در دسامبر 2019 ، مجلس نمایندگان ایالات متحده رئیس جمهور ترامپ را به اتهام سو abuse استفاده از قدرت و ممانعت از کنگره استیضاح کرد ، زیرا وی رئیس جمهور اوکراین را برای تحقیق در مورد جو بایدن تحت فشار قرار داد. با این حال ، سنا تحت کنترل جمهوریخواهان در فوریه سال 2020 رئیس جمهور ترامپ را تبرئه کرد.
انتظار می رود بند استیضاح پس از رأی گیری در مجلس نمایندگان به سنا ارائه شود. در صورت موافقت دو سوم سناتورها با بند استیضاح ، دادگاه سنا برگزار خواهد شد و رئیس جمهور ترامپ برکنار خواهد شد.
رئیس جمهور ترامپ برای دومین بار رسماً محکوم شد ، بعد چه اتفاقی می افتد؟  - تصویر 4[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *