رئیس جمهور ترامپ علیه چین در آخرین روزهای مسئولیت خود جهان

[ad_1]

رویترز در تاریخ 13 ژانویه (به وقت آمریکا) به نقل از کاخ سفید نوشت که مطابق با مصوبه اصلاح شده 11 ژانویه 2021 ، سرمایه گذاران آمریکایی باید کلیه سهام خود را از شرکت های چینی برداشت کنند. پنتاگون توسط ارتش چین متعلق یا کنترل می شود.
فرمان جدید رئیس جمهور ترامپ دامنه فرمان صادر شده در نوامبر سال 2020 را افزایش می دهد ، که فقط سرمایه گذاران آمریکایی را از خرید سهام شرکت های چینی در “لیست سیاه” قبل از 11 ژانویه محدود می کند. .2021.
رئیس جمهور ترامپ علیه چین در آخرین روزهای مسئولیت خود - عکس 1

تصور می شود که این فرمان جدید بخشی از تلاش برای تقویت میراث ضدچینی رئیس جمهور ترامپ قبل از ترک کاخ سفید در 20 ژانویه است.

یک مقام آمریکایی گفت: “دستورالعمل اجرایی امروز (13.1) تضمین می کند که ایالات متحده ابزاری مهم را برای محافظت از سرمایه گذاران آمریکایی در تأمین بودجه مدرن سازی نظامی چین حفظ کرده است.” رویترز تأکید کرد.

پنتاگون حدود 35 شرکت چینی را وابسته به ارتش چین تا به امروز می داند.

همچنین در 13 ژانویه ، South China Morning Post گزارش داد که یک مقام آمریکایی گفته است واشنگتن واردات هویج و محصولات پنبه ای را که از منطقه خودمختار سین کیانگ چین است ، ممنوع می کند ، با استناد به تعداد فزاینده ای از مقامات. نگران کار اجباری در آنجا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *