رئیس جمهور داخلی به پنس مهلت 24 ساعته داده تا ترامپ را برکنار کند جهان

[ad_1]

“برای محافظت از قانون اساسی و دموکراسی ، ما باید فوری عمل کنیم ، زیرا این رئیس جمهور تهدید فوری برای هر دو است. نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان در 10 اکتبر در نامه ای به دموکرات ها نوشت: “با گذشت زمان ، وحشت حمله مداوم رئیس جمهور به دموکراسی در حال افزایش است و بنابراین اقدامات فوری لازم است.”

رئیس مجلس نمایندگان به آقای پنس مهلت 24 ساعته برای تصمیم گیری برای برکناری آقای ترامپ داد - عکس 1
به گفته خانم پلوسی ، در 11 ژانویه ، دموکرات ها از مجلس نمایندگان خواهند خواست که به اتفاق آرا از معاون رئیس جمهور پنس بخواهند که از متمم 25 برای “اعلام ناکارآمد بودن رئیس جمهور” استفاده کند. مورد من. “

در صورت مخالفت نمایندگان ، این قطعنامه در 12 ژانویه توسط دموکرات ها به رای گذاشته می شود.

پس از تصویب این قطعنامه ، معاون رئیس جمهور پنس 24 ساعت فرصت دارد تا آن را اجرا کند. با این حال ، یک منبع نزدیک به این موضوع گفت که آقای پنس استفاده از متمم 25 را انکار کرده است.
در صورت امتناع معاون ترامپ از رعایت این موارد ، دموکرات ها خود اقدام به بند استیضاح می کنند.
رئیس مجلس نمایندگان به آقای پنس مهلت 24 ساعته برای تصمیم گیری برای برکناری آقای ترامپ داد - عکس 2
طبق متمم 25 ، اگر معاون رئیس جمهور پنس و اکثریت اعضای کابینه رئیس جمهور را برای ادامه کار در مقام خود نامناسب اعلام کنند ، وی بلافاصله به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده منصوب می شود.
رئیس مجلس نمایندگان پلوسی و بسیاری از نمایندگان مجلس قرار است جلسه ای تلفنی با دموکرات ها برای بحث در مورد این طرح برگزار کنند. مجلس نمایندگان ممکن است از 13 ژانویه به استیضاح رئیس جمهور ترامپ رای دهد.
رئیس مجلس نمایندگان به آقای پنس مهلت 24 ساعته برای تصمیم گیری برای برکناری آقای ترامپ داد - عکس 3
مجلس نمایندگان ایالات متحده می تواند به سرعت رئیس جمهور ترامپ را بدون استماع استیضاح کند. با این حال سنای آمریکا در مرخصی است و جلسات رویه ای را فقط تا 19 ژانویه برگزار می کند. میچ مک کانل رهبر اکثریت سنا هنوز در مورد آخرین اقدام مجلس نمایندگان توضیحی نداده است.
تیم رئیس جمهور منتخب جو بایدن نیز از اظهار نظر در مورد نامه نانسی پلوسی ، رئیس پارلمان خودداری کردند. در 8 آگوست ، آقای بایدن تأیید كرد كه استیضاح وی به كنگره آمریكا تعلق دارد و تأكید كرد كه مراسم تحلیف وی سریعترین راه استعفا برای آقای ترامپ بود.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *