“رهبران فرار می کنند ، سربازان سقوط می کنند”: رئیس جمهور بایدن از تصمیم خروج نیروهای خود از افغانستان دفاع می کند | جهان

[ad_1]

جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا در مواجهه با هرج و مرج ناشی از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان ، از شیوه انجام عملیات تخلیه دولت آمریکا دفاع کرد. وی گفت که اگرچه شورش طالبان سریعتر از حد انتظار رشد می کرد ، اما رهبران افغان از کشور فرار کردند و در نتیجه ، ارتش افغانستان دیگر نمی خواست با جنگجویان طالبان بجنگد.

با حمله طالبان به پایتخت ، کابل بیش از پیش آشفته شد.

بایدن گفت: “من در تصمیم خود محکم ایستاده ام.”

“این به سرعت اتفاق افتاد. و چه اتفاقی می افتد؟ رهبران سیاسی افغانستان تسلیم شده و از کشور فرار کرده اند. ارتش افغانستان بدون تلاش برای جنگ سقوط کرده است. تحولات در هفته گذشته ما را در خط مقدم قرار داد. بگذارید بدانیم که بایدن گفت که پایان دادن به مداخله آمریکا در افغانستان تصمیم درستی بود.

پس از سقوط کوتاه دولت افغانستان ، تصمیم خروج آمریکا از سوی متحدان و مخالفان مورد انتقاد قرار گرفت.

ایالات متحده در حال حاضر تلاش می کند تا شهروندان آمریکایی و کارکنان سفارتخانه را از کابل خارج کند. پس از حمله طالبان به پایتخت ، کابل ، در 15 اوت ، هزاران نفر از مردم ترسیده از کشور فرار کردند و مجبور شدند تخلیه ایالات متحده به حالت تعلیق درآید. بسیاری از مردم روی باند ریختند و به دنبال تخلیه هواپیما ، به دنبال تخلیه بودند. در ویدئوی منتشر شده در شبکه های اجتماعی ، چندین نفر به قسمت بیرونی هواپیما چسبیده و از بالا سقوط می کنند.

مردم پس از بلند شدن هواپیما فرار می کنند.

اگر افغانستان نتواند در یک سال ، بیش از یک سال ، پنج یا 20 سال آینده با طالبان بجنگد ، حمایت ارتش آمریکا اهمیتی نخواهد داشت. ”

بایدن همچنین گفت که این تصمیم نتیجه تعهد وی به سربازان آمریکایی است و از آنها نمی خواهد که جان خود را برای جنگی که باید مدتها پیش به پایان رسیده بود ، ادامه دهند.

آقای بایدن گفت: “اگر آنها به پرسنل ما حمله کنند یا عملیات ما را مختل کنند ، ایالات متحده سریع و قاطع پاسخ خواهد داد. در صورت لزوم ، ما از نیروهای خود با نیروی ویرانگری دفاع خواهیم کرد.”[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *