رهبر ایران واکسن Covid-19 را در آمریکا و انگلیس به دلیل “غیر قابل اعتماد بودن” ممنوع کرد | جهان

[ad_1]

در 8 آگوست ، رهبر عالی ایران دولت این کشور را از واردات واکسن Covid-19 از ایالات متحده و انگلیس منع کرد.

رهبر علی خامنه ای قدرتهای غربی را “غیرقابل اعتماد” محكوم كرد و با تأكید بر این احتمال كه آنها می توانند شیوع این بیماری را به سایر كشورها منتقل كنند ، اظهار داشت:

“واردات واکسن از انگلیس و ایالات متحده به ایران ممنوع است. من به کارمندان گفتم و اکنون آن را علنی کردم. اگر آمریکایی ها موفق به تولید واکسن شوند ، مانند CVID-19 شکست نخواهند خورد ، مانند کشور خودشان.
وی همچنین تأکید کرد که ایران می تواند واکسن Covid-19 را از “مکانهای امن” وارد کند. چین و روسیه متحدان ایران هستند ، اگرچه جزئیات بیشتری ارائه ندادند.
رهبر ایران واکسن Covid-19 را به دلیل

واکسن Covid-19 توسط ایران ساخته شده است.

در دسامبر سال 2020 ، ایران آزمایش بالینی واکسن Covid-19 را که خود تولید شده است ، آغاز کرد و گفت که می تواند همه گیری را شکست دهد ، حتی اگر تحریم های ایالات متحده بر توانایی ایران در وارد کردن واکسن تأثیر بگذارد.
تنش های آمریکا و ایران از سال 2018 افزایش یافته است ، زمانی که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، ایالات متحده را از توافق هسته ای 2015 خارج کرد و ایران را تحریم مجدد کرد. رئیس جمهور منتخب جو بایدن که قرار است از 20 ژانویه روی کار بیاید ، قول داده است که در صورت بازگشت کامل ایران به توافق مجدداً پیوست.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *