روند استیضاح دوم رئیس جمهور ترامپ با روند اول چه تفاوتی دارد؟ | جهان

[ad_1]

مجلس نمایندگان آمریکا ممکن است این هفته به استیضاح رئیس جمهور دونالد ترامپ رأی دهد. اما جلسه استیضاح سنا پس از پایان دوره ریاست جمهوری ترامپ برگزار می شود. در اینجا چند نکته مهم برای دانستن در مورد این استیضاح بی سابقه رئیس جمهور آمریکا آورده شده است.

رئیس جمهور ترامپ چه اتهاماتی را قبول می کند؟

هنگامی که استیضاح رئیس جمهور ترامپ برای اولین بار آغاز شد ، بحث بر سر این که آیا فشاری که وی به رئیس جمهور اوکراین وارد می کرد به حد “جرم یا جنایت” رسیده است یا به سادگی vi. تعدادی از سیاست ها را نقض کنید.

روند استیضاح دوم رئیس جمهور ترامپ با روند اول چه تفاوتی دارد؟  - تصویر 1

رئیس جمهور ترامپ اولین رئیس جمهور آمریکا در تاریخ آمریکا خواهد بود که دو بار استیضاح شده است.

این بار آقای ترامپ به اتهام خیانت ، شرکت در “جنایت و جنایتی که موجب شورش علیه دولت ایالات متحده شد” متهم شد. بندهای استیضاح که پرزیدنت ترامپ با انکار مکرر نتایج انتخابات قبل از کنگره آراoral انتخاباتی را بشمارد و دبیر کل گرجستان را برای فشار دادن به “یافتن” آرای بیشتر برای من ، طرفداران خود را تحریک می کند.

به این ترتیب ، آقای ترامپ “نهادهای امنیتی و دولتی آمریکا را تهدید می کند ، یکپارچگی سیستم دموکراتیک را تهدید می کند ، از انتقال صلح آمیز قدرت جلوگیری می کند و شاخه ای از دولت را از بین می برد. مهم است.”

مجلس نمایندگان ایالات متحده بعد چه خواهد کرد؟

روند استیضاح رئیس جمهور ترامپ در سال 2019 86 روز به طول انجامید. اما استیضاح دوم در سال 2021 فقط 1 هفته طول کشید.

اصولاً مجلس نمایندگان ایالات متحده می تواند بدون گذراندن مراحل تحقیق بلافاصله رئیس جمهور را استیضاح کند. علاوه بر این ، درحالی که پرزیدنت ترامپ تصاویری از طرفداران سرسخت خود را در تلویزیون و شبکه های اجتماعی منتشر کرد ، تحقیقات زائد بود.
روند استیضاح دوم رئیس جمهور ترامپ با روند اول چه تفاوتی دارد؟  - تصویر 2

معترضین به کاپیتول حمله کردند و در حالی که نمایندگان کنگره دو حزب برای تأیید نتایج انتخابات 2020 رای دادند ، وقفه را قطع کردند.

در حالی که تنها چند روز به پایان دوره ریاست جمهوری ترامپ باقی مانده است ، نانسی پلوسی رئیس مجلس به وی این فرصت را داد تا در صورت پذیرفتن استعفا از سوی رئیس جمهور یا نقل قول از مایك پنس معاون رئیس جمهور ، از خطر استیضاح جلوگیری كند. بیست و پنجمین متمم حذف آقای ترامپ.
وقتی هر دو گزینه نادیده گرفته شد ، دموکرات ها در مجلس نمایندگان ایالات متحده به سرعت روند استیضاح را آغاز کردند و استیضاح رئیس جمهور پیشین را برای اولین بار از زمان پایان دوره ریاست جمهوری وی در تاریخ ایالات متحده رقم زدند.

نقش سنای آمریکا چیست؟

48 روز از استیضاح رئیس جمهور ترامپ می گذرد که وی در اولین استیضاح از وقفه ای تبرئه شد.
این زمان حتی می تواند طولانی تر باشد ، زیرا رئیس جمهور منتخب جو بایدن مجبور است به محض آغاز به کار مجلس سنا برای تصویب نامزدهای کابینه و دستور کار حل همه گیر Covid-19 و اعلام بسته محرک اقتصادی. مردم آمریکا
روند استیضاح رئیس جمهور ترامپ با بار اول چه تفاوتی دارد؟  - تصویر 3

روند استیضاح دوم رئیس جمهور ترامپ ادامه خواهد داشت زیرا جو بایدن به محض آغاز دوره ریاست جمهوری خود از سنا درخواست می کند تا نامزدها و دستور کار کابینه را تصویب کند.

اگرچه ادعاهایی که رئیس جمهور ترامپ این بار دریافت کرده ساده تر است ، اما جان رابرتز ، رئیس دادگاه عالی و سناتورها برای صدور حکم کمی وقت می گیرند.

هنگام رأی گیری سنا ، 17 جمهوریخواه و همه دموکرات ها به رای گیری احتیاج دارند تا نیمی از آرا needed محکوم ترامپ را بدست آورند.

حکمی که رئیس جمهور ترامپ توانایی دریافت آن را دارد چیست؟

در صورت محکومیت ، رئیس جمهور ترامپ نمی تواند برای انتخابات مجدد در سال 2024 نامزد شود. در مورد توانایی آقای ترامپ در دفتر دولت آینده ، سناتورها باید دوباره رای دهند.

بعلاوه ، اگر سنا بخواهد ، آقای ترامپ همچنین باید بیش از 200000 دلار در سال بپردازد.

روند استیضاح رئیس جمهور ترامپ با بار اول چه تفاوتی دارد؟  - تصویر 4

گفته می شود رئیس جمهور ترامپ در تلاش است تا خود و فرزندانش را عفو کند.

در حال حاضر گفته می شود که پرزیدنت ترامپ در تلاش برای بخشش است ، و از مسئولیت آینده جلوگیری می کند. هنوز مشخص نیست که آیا تصمیم استیضاح آقای ترامپ پس از ریاست جمهوری بر توانایی او برای بخشش تأثیر دارد یا خیر.
با این حال ، هیچ قانونی در قانون اساسی ایالات متحده در مورد روش عفو و استیضاح وجود ندارد. بنابراین این احتمال وجود دارد که رئیس جمهور ترامپ همچنان استیضاح شود و تصمیم بخشودگی در دادگاه با چالش روبرو خواهد شد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *