زرادخانه موشکی حماس چه چیزی دارد؟ | جهان

[ad_1]

گروه های شورشی فلسطین موشک ها و سوخت را مستقیماً از ایران یا سایر متحدان خارجی – قاچاق از طریق دریا یا از مرز بین مصر و غزه دریافت کرده اند. در حال حاضر ، این گروه های مسلح با استفاده از تجربیاتی که طی سالیان سال با موشک های ایران و سایر کشورها به دست آورده اند ، سلاح های خود را تولید کرده اند.

بیشتر موشکهای مورد استفاده در درگیریهای اخیر از کمربند عملیاتی در سال 2014 نشات گرفته است. با این حال ، چندین پرتاب جدید در سال 2019 وجود دارد. از سال 2001 چندین موشک کوتاه برد دیگر نیز مورد استفاده قرار گرفته اند.

زرادخانه موشکی حماس چه چیزی دارد؟  - 1. عکس
قبل از عملیات کمربند ، حماس حدود 11000 موشک در نوار غزه داشت که بیشتر آنها سلاح های کوتاه برد فقط با چند مسافت متوسط ​​و طولانی بودند. در پایان این کارزار گفته می شود که حماس فقط یک چهارم موشک ها را در اختیار دارد.
حماس بازسازی زرادخانه خود را آغاز کرده است و در سال 2020 تعداد بسیار بیشتری موشک در حماس نسبت به سال 2014 است. اسرائیل می گوید حملات نظامی این کشور در سال 2020 تعداد موشکهای حماس را به دهها هزار کاهش داده است.
زرادخانه موشکی حماس چه چیزی دارد؟  - تصویر 2 hnh

همانطور که از اشکلون (اسرائیل) مشاهده می شود ، هنگام شلیک موشک از نوار غزه به سمت اسرائیل مرکزی ، رگه های سبک دیده می شود

بر اساس تعداد موشک های شلیک شده به اسرائیل یا تعداد سلاح های توقیف شده در طول نوار غزه ، آژانس های اطلاعاتی اسرائیل تخمین می زنند که حماس ده ها نوع موشک با برد 100-160 کیلومتر دارد. آنها می توانند قسمت عمده ای از اسرائیل را تا حیفه و جنوب بیشتر مورد حمله قرار دهند.

این موشک ها شامل R-160 ، M-302D و M302-B هستند. همچنین چندین موشک Buraq-100 با برد بیش از 100 کیلومتر وجود دارد.

حماس همچنین صدها موشک 70-80 کیلومتری دارد که می تواند سه هدف مهم را هدف قرار دهد: تل آویو و شهرهای اطراف ، فرودگاه های بن گوریون و بیت المقدس ، از جمله J-80 ، M-75 ، Fajr-5 و نسل دوم M -75.
زرادخانه موشکی حماس چه چیزی دارد؟  - 3. عکس

موشک M-75 حماس دارای برد است که می تواند سه هدف مهم اسرائیلی از جمله تل آویو و شهرهای مجاور ، بن گوریون و فرودگاه های اورشلیم را هدف قرار دهد.

موشک های Buraq-70 نیز برد مشابهی دارند. به دنبال آن موشکهای Fajr-3 و Sejjil-55 با قابلیت ضرب و شتم بسیاری از شهرهای بزرگ ساحلی و مرکزی از جمله Rishon Lezion ، Rehovot و Beit Shemesh.

حماس موشک های بسیار دیگری نیز در این برد دارد.

آژانس اطلاعاتی اسرائیل تخمین می زند که بیشتر زرادخانه موشکی حماس – حدود 5000 تا 6000 واحد – می تواند از فاصله 40 تا 55 کیلومتری برای ضربه زدن به جوامع در امتداد نوار غزه پرتاب شود. حدود 40 کیلومتر دورتر ، نسخه های مختلف موشک Grad می تواند Beersheva و جنوب Ashdod را هدف قرار دهد. موشک های بدر -3 نیز برد مشابهی دارند.

زرادخانه موشکی حماس چه چیزی دارد؟  - 4. عکس

برد موشک بدر -3 حدود 40 کیلومتر است.

در فاصله حدود 10 کیلومتری ، نسخه های مختلف موشک قسام می توانند به اشکلون و کل دالان غزه برسند.

حماس همچنین هزاران خمپاره دارد که می تواند به روستاهای اسرائیلی هم مرز با غزه برخورد کند.

اختلاف در زرادخانه حماس – عمدتا کوتاه برد ، و فقط تعداد کمی سلاح دوربرد – ممکن است توضیح دهد که بیشتر حملات حماس همچنان به اشدود ، اشکلون و آشدود انجام می شود. نوار

فقط تعداد کمی موشک از این گروه مبارز فلسطینی از سال 2014 تا درگیری فعلی موفق به رسیدن به سایر مناطق اسرائیل از جمله قدس و تل آویو شد.

زرادخانه موشکی حماس چه چیزی دارد؟  - 5. عکس

گفته می شود برد موشک جدید حماس عیاش تا 250 کیلومتر است.

با این حال ، در تاریخ 13 مه ، اطلاعات قابل توجهی در مورد نوع جدیدی از موشک حماس با برد تا 250 کیلومتر ظاهر شد. این موشک موسوم به عیاش در فرودگاه رامون در شهر ایلات جنوب اسرائیل پرتاب شد. اگرچه خسارت قابل توجهی به بار نیاورد ، اما این پرتاب طرف اسرائیلی را از نظر توانایی های تسلیحاتی حماس متعجب کرد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *