سومین اتحادیه کره و اروپا[EU] برگزاری جلسه کارگروه انرژی ، محیط زیست و تغییر اقلیم

[ad_1]

[세계연합신문 박행주 기자] مدیر علوم اقلیم و محیط زیست

[EU]

“سومین جلسه کارگروه انرژی ، محیط زیست و تغییرات آب و هوایی بین کره و اتحادیه اروپا” در 4 فوریه 2021 با پائولا پامپالونی ، معاون رئیس دفتر امور خارجه آسیا و اقیانوسیه برگزار شد و تا سال 2050 خنثی از کربن است گسترش همکاری های دوجانبه برای ارتقا the گذار به یک اقتصاد با مصرف بهینه منابع.

طرفین در مورد چگونگی دستیابی به تعهد به دی اکسید کربن خنثی تا سال 2050 (صفر گازهای گلخانه ای خالص) در سطح ملی و جهانی تبادل نظر کردند و طرف کره ای سیاست Green New Deal و برنامه دستیابی به خنثی سازی کربن را در 2050. و اتحادیه اروپا اجرای معامله سبز اروپا را توضیح داد.

دو طرف نتایج شورای معاملات زیست محیطی کره و اتحادیه اروپا را که دو بار در ماه جولای و اکتبر سال 2020 برگزار شد ، ارزیابی کردند و توافق کردند که شورای معامله سبز در چارچوب جلسه کارگروه ، با تمرکز بر زمینه های مورد علاقه دو طرف ، ادامه یابد. “سیاست سبز. من این کار را کردم.

علاوه بر این ، وی مجدداً تأكید كرد كه سیاستهای انرژی ، محیط زیست و تغییر اقلیم باید با در نظر گرفتن وابستگی متقابل به طور جامع در نظر گرفته شود ، و همچنین تصمیم گرفت كه همکاریهای دوجانبه را به منظور یافتن راههای عملی برای دستیابی به بی طرفی هدف كربن در اواسط این قرن موافقت كند.

در زمینه محیط زیست ، توافق شد که رویکردهای مشترک دو کشور در زمینه اقتصاد دایره ای شناسایی شود و فرصت های ویژه ای برای همکاری مانند چارچوب تنوع زیستی پس از سال 2020 ، زیرساخت های شهری سبز و سایر روش هایی که تحریک تحول سبز را تحریک می کند ، جستجو شود. .

دو طرف همچنین توافق کردند که در پنجمین کنفرانس محیط زیست سازمان ملل متحد به نتایج جاه طلبانه و همکاری متقابل G7 ، G20 و سایر کنفرانس های بین المللی دست یابند.

هنگام بحث در مورد حوزه انرژی ، با توجه به اهمیت بازیابی سبز ، سهم انرژی های تجدیدپذیر ، از جمله باد دریایی ، در ترکیب انرژی در حال افزایش است و ذکر شد که بهره وری انرژی بهبود یافته می تواند در این افزایش نقش داشته باشد.

با توجه به پتانسیل هیدروژن تجدیدپذیر در صنایعی که افزایش اهمیت انرژی هیدروژن و کاهش انتشار کربن در مخلوط انرژی آینده دشوار است ، برای دستیابی به تحول در انرژی ، یک بازار بین المللی گاز طبیعی قابل انعطاف و شفاف لازم است و توافق شد که گسترش یابد همکاری در این مورد …

در پاسخ به تغییرات آب و هوایی ، دو طرف بار دیگر تعهد خود را برای اجرای صحیح توافق نامه پاریس تأیید و وضعیت اجرای توافق نامه ، از جمله ارائه اهداف ملی کاهش گازهای گلخانه ای و استراتژی های بلند مدت برای تولید برق کم کربن را به اشتراک گذاشتند. .

علاوه بر این ، ما موافقت می کنیم که اقدامات آب و هوایی جهانی برای مطابقت با پیمان پاریس و دستیابی به آخرین یافته های علمی ، مانند گزارش 1.5 اینچی پانل بین دولتی تغییر اقلیم (IPCC) ، نیاز به نوسازی اقدامات جهانی دارد. آنها توافق کردند که برای میزبانی موفقیت آمیز از بیست و ششمین کنوانسیون چارچوب سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوایی (COP26) همکاری کنند.

علاوه بر این ، هر دو طرف انتظار دارند كه دومین اجلاس P4G * ، كه در ماه مه 2021 برگزار می شود ، به عنوان یك فرصت مهم برای تقویت اراده رهبران برای پیگیری خنثی كردن كربن و تشویق جهان برای انتقال به یک بازیابی سبز فراگیر تر خدمت کند. توافق شد که برای میزبانی موفقیت آمیز از جلسه با هم کار کنیم.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *