سگها و گربه ها به راحتی توسط صاحبانشان به Covid-19 آلوده می شوند جهان

[ad_1]

دکتر الس برونز از دانشگاه اوترخت گفت: “از هر 5 حیوان خانگی حدود 1 نفر Covid-19 را از صاحبان خود دریافت می کند. زیرا بیشترین میزان انتقال از فرد به حیوان خانگی است. این یک میلیارد است. احتمال زیاد است ، اما از طرف دیگر خوشبختانه ، حیوانات خیلی مریض نمی شوند زیرا بیشتر صاحبان می گویند هیچ علائمی ندارند. همچنین ممکن است علائم خفیف وجود داشته باشد اما به شدت انسان نیست. “
به گفته برون ، ویروس بهتر با بدن انسان سازگار است و باعث بیماری شدید در انسان می شود. در همین حال ، با گربه ها و سگ ها سازگار نیست. بنابراین ، به سرعت در حیوانات گسترش نمی یابد و باعث بیماری می شود.

سگها و گربه ها به راحتی توسط صاحبانشان به Covid-19 آلوده می شوند - عکس 1

این مطالعه بر روی صدها سگ و گربه از خانواده ها با افراد آلوده به Covid-19 انجام شده است.

تصویر اقتصادی بار اقتصادی

“هنگامی که ما دوباره به آزمایش برگشتیم ، آنها دریافتند که آنها بیماری را به حیوانات خانگی دیگر در خانه منتقل نکرده اند و همچنین خیلی سریع بهبود یافته اند. و هیچ موردی از آلوده کردن آنها به افراد وجود ندارد.”
در این مطالعه ، دکتر برون بر روی 156 سگ و 154 گربه از 196 خانوار که فردی به ویروس کرونا آلوده بود آزمایش کرد. که در آن حدود 17 درصد کودکان ، از جمله 31 گربه و 23 سگ ، آنتی بادی های Covid-19 دارند. این نشان می دهد که آنها قبلاً بیمار بوده اند. در همان زمان ، 6 گربه و 7 سگ آلوده به Covid-19 وجود داشت ، که با آزمایش PCR مشخص شد.
وی گفت: “من فکر می کنم این به دلیل تماس بسیار نزدیک حیوان خانگی و صاحب آن است. به عنوان مثال ، آنها اغلب با حیوان خانگی در رختخواب می خوابند و این تماس نزدیک انتقال را تسهیل می کند.”

سگها و گربه ها به راحتی توسط صاحبانشان به Covid-19 آلوده می شوند - عکس 2

تماس نزدیک مانند آغوش ، خوابیدن با حیوانات خانگی به روند آسان عفونت کمک می کند.

عکس صفحه هیت لاین

اعتقاد بر این است که همه این موارد توسط مالک به دست آمده است و هیچ انتقال حیوان به حیوان وجود ندارد. اگرچه تصور می شود Covid-19 از خفاش ها گرفته شده و پستانداران نیز می توانند به این بیماری آلوده شوند ، اما سایر گونه ها به طور جدی بیمار نخواهند شد.
پیش از این ، تنها مواردی وجود داشت که سرخک ها توسط انسان به Covid-19 آلوده شده و سپس بیماری را به دیگران منتقل می کردند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *