شرکت های هواپیمایی به دنبال جلوگیری از فضای هوایی بلاروس پس از “هواپیماربایی” هستند | جهان

[ad_1]

شرکت های هواپیمایی در اروپا برای تنظیم برنامه های پرواز خود در حال مسابقه هستند. این اتفاق پس از اجباری شدن هواپیمای Ryanair در بلاروس افتاد که باعث نگرانی بسیاری از کشورها شد. یک روزنامه نگار مخالف بلاروسی که در هواپیما سفر می کرد توسط مقامات محلی دستگیر شد.
بلویا پس از تعلیق مجوزهای هوایی انگلیس و فرانسه ، پروازهای خود به لندن و پاریس را لغو کرد. اتحادیه اروپا نیز از بلویا استقبال نخواهد کرد و بسیاری از رهبران اتحادیه اروپا خواستار ممنوعیت ورود همه هواپیماهای بلاروسی به حریم هوایی بلوک شده اند. همچنین اوکراین پرواز به بلاروس را از و به منع می کند.
شرکت های هواپیمایی به دنبال جلوگیری از حریم هوایی بلاروس پس از حادثه هواپیماربایی هستند - عکس 1

پروتاسویچ (26 ، جلد سمت راست) برای یک سرویس خبری آنلاین به نام Nexta کار می کند ، که اعتراضات علیه الکساندر لوکاشنکو ، رئیس جمهور بلاروس را پوشش می دهد.

در همین حال ، لوفت هانزا ، ایرفرانس ، KLM و SAS اصرار دارند که از حریم هوایی بلاروس جلوگیری خواهند کرد. اما این کار ساده ای نیست ، زیرا این کشور در امتداد یک راهرو بزرگ هوایی متصل به اروپا و آسیا واقع شده است.

مقام ترافیک هوایی اروپا Eurocontrol می گوید که روزانه حدود 100 شرکت هواپیمایی اتحادیه اروپا و انگلستان بر فراز بلاروس پرواز می کنند. درعوض ، Eurocontrol به شرکت های هواپیمایی توصیه می کند که مسیرهای دریای بالتیک را تغییر دهند.
شرکت های هواپیمایی پس از حادثه هواپیماربایی سعی می کنند از فضای هوایی بلاروس جلوگیری کنند - عکس 2

هواپیمای Ryanair در تاریخ 21 ژوئن 2020 از فرودگاه منچستر (انگلیس) بلند می شود.

برای مسافران خطوط هوایی ، تغییر مسیر به مسیر دیگری می تواند به معنای سفر طولانی تر باشد. و برای بلاروس عواقب ممکن است بدتر باشد. در آینده نزدیک این احتمال وجود دارد که این کشور بتواند مسیر هوایی فرامرزی خود را فقط با متحد نزدیک خود روسیه حفظ کند. و بلاروس می تواند میلیون ها دلار هزینه ای را که شرکت های هواپیمایی برای پرواز در منطقه خاصی باید بپردازند از دست بدهند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.