شناسایی آنتی بادی ها علیه پایدارترین انواع کووید -19 ، از جمله دلتا | جهان

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری PTI ، محققان دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در سن پترزبورگ لوئیس (میسوری ، ایالات متحده) ادعا می کند که در صورت استفاده در دوزهای پایین ، آنتی بادی را شناسایی کرده است که در برابر شش نوع کووید -19 “بسیار محافظ” است.
در این آزمایش ، تیم موش ها را با ناحیه متصل به گیرنده (RBD) ، بخش مهمی از پروتئینی به نام “سنبله” ایمن سازی کرد. این پروتئین توسط SARS-CoV-2 برای اتصال به راه هوایی انسان و ورود به سلولهای آن استفاده می شود.

شناسایی آنتی بادی ها علیه پایدارترین انواع کووید -19 ، از جمله دلتا - عکس 1

SARS2-38 توانست 6 نوع از انواع موجود در مطالعه را خنثی کند.

سپس تیم تحقیقاتی سلولهای تولید کننده آنتی بادی را استخراج کردند و 43 عدد آنتی بادی را تشخیص دادند که RBD را تشخیص می دهند. سپس این آنتی بادی ها از نظر توانایی آنها برای جلوگیری از فشار اولیه SARS-CoV-2 در سلول های قرار داده شده روی صفحه آزمایشگاهی تحت نظر قرار گرفتند.

علاوه بر این ، نه مورد از قوی ترین آنتی بادی ها روی موش ها مورد آزمایش قرار گرفت تا مشخص شود آیا می توانند از حیوانات آلوده به سویه اصلی SARS-CoV-2 محافظت کنند یا خیر.

به گفته محققان ، بسیاری از آنتی بادی ها با درجات مختلف اثربخشی این آزمایش را پشت سر گذاشته اند. دو م mostثرترین این آنتی بادی ها در طیف وسیعی از انواع کووید -19 انتخاب و آزمایش شدند.
انواع آزمون شامل چهار اختلال ، آلفا ، بتا ، گاما و دلتا و دو اختلال ، کاپا و ایوتا بود. نتایج نشان می دهد که آنتی بادی SARS2-38 به راحتی هر 6 نوع ذکر شده در بالا را خنثی می کند. به گفته تیم ، نوع بتا به دلیل قابلیت های ضد آنتی بادی شناخته شده است.

به گفته پروفسور مایکل دایموند از این گروه تحقیقاتی ، آنتی بادی های موجود می توانند با برخی از انواع ، اما نه با همه آنها ، مبارزه کنند. از آنجا که ویروس توانایی ادامه جهش را دارد ، آنتی بادی های خنثی کننده با طیف گسترده ، به تنهایی یا ترکیبی عمل می کنند و می توانند هرگونه مقاومت در برابر ویروس را مسدود کنند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.