عوارض قارچ سیاه فاجعه بیشتری برای بیماران Covid-19 در هند ایجاد می کند | جهان

[ad_1]

عفونت قارچی موکور باعث تیرگی یا تغییر رنگ اطراف بینی می شود ، باعث اختلال در بینایی یا دوبینی ، درد قفسه سینه ، تنگی نفس و سرفه خون می شود. بسیاری از بیماران کاملاً بینایی خود را از دست می دهند.

عروس گوپال در حال حاضر با این بیماری دست و پنجه نرم می کند.

“عروس من از Covid-19 بهبود یافت ، آزمایش او منفی بود ، اما بعد از 3 یا 4 روز سردرد گرفت و گفت که چیزی نمی تواند ببیند. ما او را به بیمارستان در منطقه Junagad منتقل کردیم ، اما دکتر گفت: “ما نمی توانیم او را در اینجا معالجه کنیم و او از ما خواست که به راجکوت برویم. پزشکان در راجکوت گفتند که قارچ بسیار سریع در حال گسترش است و او نیاز به عمل جراحی دارد.”

قارچ سیاه ارتباط نزدیکی با دیابت دارد. دیابت را می توان با داروهای استروئیدی که معمولاً برای درمان موارد شدید Covid-19 استفاده می شود ، تشدید کرد.

عارضه قارچ سیاه باعث فاجعه بیشتر بیماران Covid-19 در هند می شود - عکس 1

کادر پزشکی که از یک بیمار Covid-19 در هند مراقبت می کنند.

“سیستم ایمنی بدن هنگام بهبودی از Covid-19 ضعیف تر است. بیماران مبتلا به دیابت که برای درمان Covid-19 از استروئیدهای طولانی مدت استفاده می کنند یا وارد یک بخش مراقبت های ویژه می شوند ،” قارچ سیاه “به دلیل ضعف سیستم ایمنی در این افراد یافت می شود ، “گفت دکتر سانکیت شاه از بیمارستان کیران.
شورای تحقیقات پزشکی هند می گوید پزشکان معالج بیماران Covid-19 ، دیابتی ها و کسانی که دارای نقص سیستم ایمنی هستند باید علائم را از جمله درد سینوس ، احتقان ، آبریزش بینی ، سردرد ، دندان درد و شلی دندان کنترل کنند.
“قارچ های سیاه” فقط مختص هند نیست. با این حال ، متخصصان می گویند این بیماری در اینجا شیوع بیشتری دارد. هند تعداد زیادی دیابتی دارد و بسیاری از آنها علائمی دارند که کنترل آن دشوار است.

در موارد شدید قارچ سیاه ، ممکن است به درمان ضد قارچ و جراحی مکرر نیاز باشد. هند هنوز اطلاعات ملی در مورد “قارچ سیاه” را منتشر نکرده است ، اما می گوید شیوع جدی وجود نداشته است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.