فرمانده نظامی حماس دو بار در هفته از حملات هوایی اسرائیل جلوگیری می کند جهان

[ad_1]

جزئیات عملیات هوایی که محمد دایف را به هلاکت رسانده منتشر نشده است. ارتش اسرائیل می گوید یکی از اهداف اصلی حمله به شبه نظامیان حماس در غزه ، نابودی رهبران ارشد این سازمان تروریستی است.
مقامات دفاعی اسرائیل می گویند آنها معتقدند اهداف مهمی حاصل شده است ، از جمله تضعیف قابل توجه حماس و جهاد اسلامی ، دو گروه اصلی نبرد غزه. با این حال ، اسرائیل به مبارزه برای آزار و اذیت دافه و دیگر فرماندهان ارشد حماس ادامه داد.
فرمانده نظامی حماس دو بار در هفته از حملات هوایی اسرائیل جلوگیری می کند - عکس 1

محمد دافه رهبر جناح مسلح حماس است.

قبل از این درگیری ، نیروهای امنیتی اسرائیل موفق شده اند حداقل پنج بار داف را در طول سالها منهدم کنند. اولین بار در سال 2001 اتفاق افتاد. تلاش دوم در سال 2002 منجر به از دست دادن چشم دیف شد. یک سال بعد این سومین تلاش بود و در سال 2006 رهبر به شدت مجروح شد و در یک حمله هوایی هر دو پا و دست خود را از دست داد.

فرمانده نظامی حماس دو بار در هفته از حملات هوایی اسرائیل جلوگیری می کند - عکس 2

پسر کوچک محمد دافه در حمله به او کشته شد.

در 16 مه ، فرمانده ارتش اسرائیل گفت اسرائیل در حال انجام حملات هوایی علیه دیف و یحیی سینوار ، رهبر منطقه گاما در حماس است.
همزمان با تسریع در مذاکرات در مورد آتش بس احتمالی ، این فرمانده تأکید کرد که ارتش اسرائیل تا آنجا که ممکن است حملات علیه اهداف تروریستی را در نوار غزه انجام می دهد.
ارتش اسرائیل گفت که شش پست فرماندهی حماس و جهاد اسلامی در حملات هوایی در نوار غزه در 10 ماه مه تخریب شده است.
این تعداد شامل فرمانده تیپ شهر غزه ، باسم عیسی است. فرمانده پروژه ممیزی موشک و سیستم های حماس ، جماع تحله ؛ مدیر پروژه برای توسعه سیستم تولید موشک جمال الزیبده ؛ فرمانده واحد فنی در سیستم تولید موشک کاظم الخطیب. سامی رادوان ، فرمانده بخش فنی آژانس اطلاعاتی حماس ؛ و ولید شمالی ، فرمانده بخش تجهیزات صنعتی در سیستم تولید نظامی.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.