فضا یک میدان جنگ جدید برای جنگ چین با ایالات متحده است جهان

[ad_1]

در منطقه دور افتاده و خالی از سکنه در استان چینگهای (چین) ، کمپ مریخ حس کنجکاوی زیادی را به خود جلب می کند. واقع در منطقه شمال غربی چین ، بیشتر کویر و باد استان چینگهای شباهت زیادی به سطح سیاره سرخ دارد.

از زمان افتتاح آن دو سال پیش ، ده ها هزار بازدید کننده به کمپ مریخ آمده اند تا احساس زندگی در فضا را تجربه کنند. و این فقط یکی از حداقل شش اردوگاهی است که در سراسر چین ایجاد شده است.

پشت سر علاقه روزافزون مردم چین به فضا ، جاه طلبی دولت چین قرار دارد.

تنها در سال 1992 بود که چین برنامه فضایی سرنشین دار خود را آغاز کرد ، دهه ها پس از ایالات متحده و روسیه. این برنامه با وجود شروع دیرهنگام خود ، به سرعت در حال پیشرفت است.

فضا یک میدان جنگ جدید برای جنگ چین با ایالات متحده است - عکس 1

یانگ لیوی اولین شخصی بود که توسط برنامه فضایی چین با شنو 5 به فضا فرستاده شد.

چین اولین “سرمایه دار بزرگ” (فضانورد) خود را در سال 2003 به فضا فرستاد و اولین ماژول موقت خود را در سال 2011 وارد مدار کرد.
در آوریل 2021 ، چین با موفقیت ماژول مرکزی ایستگاه فضایی تیانه (CSS) را راه اندازی کرد که مستقل از چین طراحی و مونتاژ شد. این ماژول محل اقامت فضانوردان و ایستگاه کنترل مرکزی را فراهم می کند. پیش بینی می شود CSS تا سال 2022 کاملاً عملیاتی شود.
چین از ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) – پروژه مشترک ایالات متحده ، روسیه ، کانادا ، ژاپن و اتحادیه اروپا – خارج شده است ، بنابراین CSS فرصتی برای گسترش نفوذ خود در فضا برای کشور است. انتظار می رود این تلسکوپ فضایی بر روی CSS نصب شود و نمای آن 300 برابر بیشتر از تلسکوپ فضایی هابل است.
فضا یک میدان جنگ جدید برای جنگ چین با ایالات متحده است - عکس 2

مدل ایستگاه فضایی تیانه (CSS) ، به طور مستقل توسط چین طراحی و نصب شده است.

اخیراً کاوشگر Zhu Rong مأموریت چینی تیانوان 1 با موفقیت بر روی سطح مریخ فرود آمد. چین رسماً دومین کشور پس از ایالات متحده است که کاوشگری را در مریخ مستقر می کند.
جاه طلبی های فضایی پکن به طور واضح در کاغذ سفید 2016 مشخص شده است. بر این اساس ، دولت می خواهد “چین را از همه جنبه ها به عنوان یک قدرت فضایی بسازد” و سلطه آمریکا را به چالش بکشد.
به دنبال پرتاب موفقیت آمیز تیانهه ، رئیس جمهور شی جین پینگ مجدداً تأیید کرد که “بهبود برنامه فضایی کشور یک گام مهم استراتژیک است که تعیین کننده توسعه آینده چین است.”
اقدامات “کند اما ثابت” چین باعث ایجاد نگرانی در مورد رقابت با ایالات متحده شده است ، زیرا روابط بین دو کشور در پایین ترین نقطه طی سالهای اخیر است. س bigال بزرگ همچنان باقی است که چگونه برنامه فضایی چین توازن قدرت بین ایالات متحده و چین را برطرف می کند.

کارشناسان می گویند در مورد توانایی های فضایی چین نباید اغراق کرد.

فضا یک میدان جنگ جدید برای جنگ چین با ایالات متحده است - عکس 3

جلسه ای بین چین ، روسیه و آلمان با هدف امضای توافق نامه ایستگاه فضایی ماه در مارس 2021.

چین اکنون خواستار همکاری فضایی با تعدادی از کشورها مانند آلمان و روسیه است. سه کشور در مارس 2021 توافق نامه ای را درباره ایستگاه فضایی ماه امضا کردند.
ایستگاه فضایی تیانهه چین از ISS کوچکتر است. عمر 10 ساله ایستگاه نیز به طور قابل توجهی کمتر از ISS است. علاوه بر این ، چین اخیراً انتقادات زیادی را به دلیل اجازه دادن بقیه موشک های Long March به زمین بدون کنترل به زمین دریافت کرده است.
بنابراین شاید هدف برنامه فضایی چین امریکا نیست ، بلکه غرور مردم آن است. یک نظر در مورد ویبو پس از پرتاب موفقیت آمیز تیانه گفت: “ما ایستگاه فضایی را خودمان خواهیم ساخت – این یک موفقیت شگفت انگیز برای مردم چین است.”[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *