“قیمت سهام و خانه ها حتی بیشتر افزایش خواهد یافت” … نگرانی در مورد عوارض جانبی لایحه خرید مستقیم اوراق قرضه دولتی توسط بانک

[ad_1]

مجله اتحادیه جهانی
مجله اتحادیه جهانی

(سئول = اخبار اتحادیه جهانی) خبرنگار كواك دونگ گئون = حزب حاكم دموكرات ، حزب حاكم ، در حالی كه سیستم جبران خسارت خود اشتغالی روبرو است ، به دنبال مشروعیت خرید مستقیم (خرید) اوراق قرضه دولتی توسط بانك كره است. وقتی دولت اوراق قرضه دولتی برای حمایت از افراد خود اشتغالی که تحت تأثیر ویروس کرونا ویروس جدید قرار گرفته اند (کرونا 19) منتشر می کند ، BOK تأمین مالی را با خرید اوراق قرضه دولتی در نظر می گیرد. به عبارت دیگر ، من به اصطلاح “کسب درآمد بدهی” را قانونی می کنم ، که بدهی دولت من را با چاپ پول از بانک مرکزی پرداخت می کند.

کارشناسان با هدف این لایحه در حمایت از مشاغل آزاد همدردی می کنند ، اما همچنین نسبت به عوارض جانبی ابراز نگرانی می کنند. این بدان دلیل است که اگر BOK اوراق قرضه دولتی بخرد و وجوهی به بازار بریزد ، تزریق نفت در افزایش قیمت دارایی هایی مانند املاک و مستغلات و سهام می تواند هزینه ای باشد.

تسویه حساب خسارت تاج حساب خسارت تاج تجارت کوچک

با توجه به سیستم اطلاعاتی در دستور کار شورای ملی ، نماینده مین بیئونگ دئوک ، عضو کمیته امور سیاسی شورای ملی ، اخیراً لایحه ویژه ای را برای جبران خسارات و سودهای سودآور برای غلبه بر بیماری های عفونی ویروس کرونا پیشنهاد داده است. هدف این لایحه جبران ضرر و زیان مشاغل کوچک است که به دلیل بیماری های عفونی مانند کرونا 19 آسیب اقتصادی دیده اند و به افرادی که درد مشترک دارند ، پول راحتی می دهد. 63 عضو احزاب حاکم و مخالف ، از جمله حزب مین و حزب دموکرات ، حزب دموکراتیک آزاد ، قدرت مردم و با گذشت زمان ، به عنوان پیشنهاد این لایحه معرفی شدند.

این لایحه همچنین یک اقدام مالی است: “دولت اوراق قرضه دولتی برای پوشش بودجه جبران خسارات و تسلیت ها صادر می کند ، و اوراق قرضه دولتی صادر شده توسط BOK خریداری می شود و مبلغ خرید به دولت منتقل می شود و به صاحبان مشاغل کوچک پرداخت می شود و شهروندان. “این محتوا است. این بدان معنی است که اگر BOK اسکناس چاپ کند و بلافاصله اوراق قرضه دولتی را خریداری کند ، دولت وجوه تأمین شده را به صاحبان مشاغل کوچک ارائه می دهد.

یک مقام مسئول در دفتر مین گفت: “این لایحه بر حمایت از صاحبان مشاغل کوچک متمرکز است و برنامه های تفصیلی بودجه باید در آینده مورد بحث قرار گیرد.”

با این حال ، دانشگاهیان نگرانند که اگر این لایحه به عنوان پیشنهاد اصلی تصویب شود ، می تواند عوارض جانبی زیادی داشته باشد.

پروفسور کیم یونگ سیک از گروه اقتصاد در دانشگاه یونسی گفت: “بد نیست که هدف از ایجاد یک روش زمینی برای حمایت از خوداشتغالی که متحمل خسارت شده اند ، بد نباشد. .

میزان ارز موجود در بازار به سرعت در حال رشد است. ارز گسترده (M2 ، تعدیل شده فصلی و متوسط) ، نماینده حجم ارز بازار ، از 2،927 تریلیون وون در ژانویه سال گذشته به 3،178 تریلیون وون در ماه نوامبر افزایش یافت. در کمتر از یک سال ، میزان ارز موجود در بازار 250 تریلیون افزایش یافته است.

این نتیجه آزاد شدن سرمایه های هنگفت توسط دولت در بازار در پاسخ به بحران کرونا 19 است و همچنین شرکت ها تمرکز خود را برای تهیه وجوه نقدینگی برای آماده سازی برای عدم اطمینان اقتصادی گذاشته اند. تخمین زده می شود که همزمان با متزلزل شدن بازار دارایی هایی مانند املاک و مستغلات و سهام ، تقاضای خانوار برای صندوق های مسکن و “سرمایه گذاری بدهی (سرمایه گذاری بدهی)” نیز متمرکز شود. با شیوع ویروس کرونا ، فقرا به جهنم سقوط کرده اند ، در حالی که افراد ثروتمند موضوع کسب پول بیشتر از طریق املاک و مستغلات را مطرح کرده اند.

در چنین شرایطی ، اگر BOK مستقیماً اوراق قرضه دولتی را خریداری کند ، این ممکن است منجر به افزایش بیشتر سد نقدینگی شود.

پروفسور کیم گفت: “اگر انتشار اوراق قرضه دولتی باعث افزایش عرضه اوراق شود ، BOK می تواند برای ثبات بازار اوراق قرضه را در بازار خریداری کند ، اما آیا لازم است خرید مستقیم در حساب ذکر شود؟” در عوض ، این امر مانع راه تأمین مالی به روشهای مختلف. “

مجله اتحادیه جهانی
مجله اتحادیه جهانی

خرید مستقیم اوراق قرضه دولتی BOK مستقیم دهه 90 آخرین … “انتقاد کرد

همچنین BOK بیش از 20 سال است که مستقیماً اوراق قرضه دولتی خریداری نکرده است. آخرین باری که دولت 1.1 تریلیون وام اوراق بهادار دانه صادر شده به صندوق مدیریت غلات (صندوق آماده شده برای تنظیم عرضه و تقاضای برنج و جو) خریداری کرد ، در سال 1994-1995 بود. این قبل از بازار اوراق قرضه داخلی بود. برای توسعه کافی.

در صنعت مالی ، تصرف مستقیم اوراق قرضه دولتی بانک مرکزی تنها در مواقعی که بازار اوراق قرضه در کشورهای در حال توسعه توسعه نیافته باشد یا ثبات مالی به شدت مختل شود ، کارساز است. گفته می شود بانک های مرکزی مانند ایالات متحده و اروپا از طریق قانون از دستیابی مستقیم به اوراق قرضه دولتی جلوگیری کرده اند.

یک مقام صنعت مالی گفت: “کره در حال حاضر به بالای بازار اوراق قرضه آسیا صعود کرده است” و گفت: “من تعجب می کنم که آیا کره نیاز به گرفتن مستقیم اوراق قرضه دولتی از بانک های مرکزی دارد که عمدتا توسط کشورهای در حال توسعه بدون بازار انجام می شود. . “

برخی اشاره می کنند که این لایحه از هدف ایجاد BOK منحرف می شود. ماده 3 قانون BOK پیش بینی کرده است که “سیاست پولی BOK باید به روشی خنثی تنظیم و به طور مستقل اجرا شود و استقلال BOK احترام گذاشته شود”. این امر برای اطمینان از این است که BOK از نفوذ سیاسی آزاد است و سیاست پولی معقولی را دنبال می کند.

کانگ سونگ جین ، استاد اقتصاد در یک دانشگاه کره ، گفت: “اگر BOK کلیه اوراق قرضه دولتی بزرگ را که توسط دولت صادر شده خریداری کند ، با عرضه پول در بازار می تواند عوارض جانبی تورم را به همراه داشته باشد.” ، او توضیح داد.

وی سپس خاطرنشان کرد: مقررات در قانون مبنی بر اینکه BOK باید اوراق قرضه دولتی را خریداری کند مانند گنجاندن BOK در شرکت تابعه دولت است و بسیار پوچ است.

مجله اتحادیه جهانی

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *