مدیر کل WHO: “خیلی زود است” تا احتمال “فرار” ویروس Covid-19 از آزمایشگاه را رد کنیم | جهان

[ad_1]

Tedros Adhanom Gebreesus ، مدیر کل WHO گفت: “من فکر می کنم این را مدیون میلیون ها نفری هستیم که قراردادی را امضا کردند و به دلیل Covid-19 درگذشتند. آنها باید بدانند که واقعاً چه اتفاقی افتاده است و امیدوارم همکاری های خوبی صورت گیرد.
یک تیم تحقیقاتی به رهبری WHO چهار هفته را در ووهان و مناطق اطراف آن سپری کردند و با محققان چینی کار کردند. آنها در یک گزارش مشترک در ماه مارس گفتند که ویروس کرونا ممکن است از طریق گونه های حیوانی دیگری از خفاش ها به انسان منتقل شده باشد.
این گزارش همچنین ادعا می کند که نشت از آزمایشگاه یک فرضیه بسیار بعید است. با این حال ، بسیاری از کشورها ، از جمله ایالات متحده و برخی دیگر از دانشمندان ، از این نتیجه گیری خوشحال نبودند.

مدیرکل WHO:

چین فرضیه نشت آزمایشگاه را رد می کند.

عکس Global Times

“ما از چین خواستار شفافیت ، گشودگی و همکاری هستیم ، به ویژه با توجه به داده های اولیه همه گیری که لازم است. ما همچنین در مورد مرحله همه گیری با کشورهای عضو بحث خواهیم کرد. 2 و امیدوارم که آنها به رفع چالش هایی که من مطرح کرده ام کمک کنند. “گفت جبراس.

Ghebreyesus همچنین تأکید کرد که یکی از چالش های فعلی ارائه داده های لازم به ویژه اطلاعات مربوط به اولین موارد Covid-19 نیست.

مدیر کل WHO گفت: “خیلی زود است که فرض کنیم نشت آزمایشگاه. من در آزمایشگاه به عنوان ایمونولوژیست کار کردم و حوادث آزمایشگاهی رایج است. من دیده ام و حتی اشتباه کرده ام ، بنابراین ممکن است. بنابراین فرضیه نشت آزمایشگاهی کاملاً امکان پذیر است. ”

چین معتقد است این نظریه که احتمالاً Covid-19 از یک آزمایشگاه در ووهان به بیرون درز کرده است پوچ است و سیاسی کردن این موضوع مانع تحقیقات خواهد شد.

مدیر کل WHO:

آلمان متعهد به تهیه 30 میلیون دوز واکسن برای COVAX است.

در 15 ژوئیه ، جنس اسپان ، وزیر بهداشت آلمان نیز از چین خواست برای تحقیق در مورد ریشه های بیماری همه گیر Covid-19 همکاری کند. وی همچنین متعهد شد که 260 میلیون یورو برای برنامه ACO-Accelerator سازمان بهداشت جهانی تأمین کند تا اطمینان حاصل شود که کل دنیا ، از جمله کشورهای فقیر ، واکسن Covid-19 و یک بسته آزمایش را دریافت می کنند.
“امروز ما توافق نامه ای بین WHO و آلمان امضا خواهیم کرد. و 260 میلیون یورو برای ترویج تولید ، تولید و توزیع واکسن و همچنین ابزارهای تشخیصی و درمان Covid به WHO منتقل می شود. -19. آلمان همچنین متعهد می شود برای تهیه 30 میلیون دوز واکسن برای برنامه COVAX ، “گفت آقای اسپان.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *