معاون رئیس جمهور آمریکا در تغییر نتایج انتخابات دخالت نخواهد کرد جهان

[ad_1]

این اعلامیه پس از آن انجام شد كه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا ، علناً آقای مایك پنس را تحت فشار قرار داد و خواستار مخالفت معاون رئیس جمهور با نتایج دانشكده انتخابات 6 ژوئن شد. پرزیدنت ترامپ در توییتر خود نوشت: “معاون رئیس جمهور این قدرت را دارد که با رای دهندگان با تقلب انتخاب شود.”

عصر روز 4 آوریل در جورجیا ، پرزیدنت ترامپ نیز با صدور بیانیه ای از آقای مایك پنس خواست كه نتیجه پیروزی جو بایدن را تغییر دهد. وی گفت: “امیدوارم معاون بزرگ رئیس جمهور ، معاون بزرگ رئیس جمهور ما این کار را برای ما انجام دهد.” او مرد فوق العاده ای است. و البته اگر او شکست می خورد ، من مثل الان دوستش ندارم. “

ادعای ترامپ مبنی بر اینکه معاون رئیس جمهور قدرت تأثیرگذاری بر نتایج انتخابات در کالج انتخاباتی را دارد ، ممکن است برای ال گور معاون رئیس جمهور سابق تعجب آور باشد که در سال 2001 برای اولین بار شکست خود را تأیید کرد. رقیب جورج دبلیو بوش.

با این حال ، پس از این فشارها ، مایک پنس معاون رئیس جمهور قصد ندارد در نتایج انتخابات دخالت کند. وی گفت هنوز از رئیس جمهور حمایت می کند اما عملکرد خوبی نیز خواهد داشت. رئیس جمهور ترامپ همچنان ادعا می کند که شکست وی در انتخابات 2020 آمریکا به دلیل تقلب بوده است ، اگرچه این موضوع توسط دادگاه ها و وزارت دادگستری آمریکا رد شد.

در همان روز ، ستاد انتخاباتی رئیس جمهور ترامپ گفت که نیویورک تایمز به نقل از مایک پنس نادرست است و آقای پنس با آقای ترامپ موافقت کرد که او اختیار کافی برای دخالت در انتخاب کالج انتخابات را دارد. علاوه بر نیویورک تایمز ، بسیاری از روزنامه ها و خبرگزاری های مهم نیز اعلام کرده اند که آقای مایک پنس در نتایج 6 ژوئن مانند CNN ، Reuters ، ABC News ، … دخالت نخواهد کرد.

ده ها سناتور جمهوری خواه ، از جمله نام هایی مانند تد کروز ، ران جانسون ، مارشا بلکبرن ، جاش هاولی و تامی توبرویل ، گفته اند که با نتایج انتخابات مخالفت خواهند کرد ، و پیروزی جو بایدن رئیس جمهور منتخب در 6 ژوئن را تصدیق می کنند ، همراه با بیش از 100 سناتور جمهوری خواه.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *