ممکن است ترامپ پس از هرج و مرج در ساختمان کنگره برکنار شود جهان

[ad_1]

در 7 ژوئیه ، دو رهبر دموکرات ، چاک شومر و نانسی پلوسی خواستار برکناری رئیس جمهور دونالد ترامپ شدند. این تماس ها یک روز پس از هجوم هواداران وی به ساختمان کنگره آمریکا صورت گرفت که رئیس مجلس نمایندگان رئیس جمهور را مسئول این امر دانست.
پس از آشفتگی روز جمعه ، ده ها دموکرات و حداقل دو جمهوری خواه ، لری هوگان ، فرماندار مریلند و آدام کینزینگر ، نماینده ایالت ایلینوی ، خواستار برکناری ترامپ از استیضاح یا اصلاحیه 25 شدند ، اما برخی منابع جمهوری خواه می گویند تلاش برای استفاده از 25 اصلاحیه به جایی نخواهد رسید.
رئیس جمهور ترامپ پس از هرج و مرج در ساختمان پارلمان ممکن است برکنار شود - عکس 1

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نانسی پلوسی در یک کنفرانس مطبوعاتی درباره “شورش” در ساختمان پارلمان آمریکا ، 7 ژوئیه

هنوز سناتور لیندزی گراهام و بسیاری دیگر از جمهوری خواهان حمله جسورانه روز جمعه به ساختمان مجلس شورای ملی را لکه ای سرسخت بر میراث ترامپ خواندند. به گفته وی ، “این زخمی بود که به خودش وارد کرد ، او خیلی دور رفت”.

با شکستن سکوت خود پس از “هرج و مرج” در ساختمان شورای ملی ، آقای ترامپ اواخر 7 ژوئیه پس از رفع ممنوعیت در شبکه های اجتماعی ، ویدیویی را در توییتر منتشر کرد. وی این حمله را “حمله وحشتناکی” خواند و اذعان کرد که جو بایدن رئیس جمهور بعدی خواهد بود ، اما نام حریف خود را ذکر نکرد.
رئیس جمهور ترامپ ممکن است پس از هرج و مرج در ساختمان کنگره برکنار شود - عکس 2

کارگران پس از “شورش” طرفداران ترامپ ، 7 ژوئیه ، ایست بازرسی ورودی تراس غربی ساختمان کنگره ایالات متحده را پاک می کنند

به نظر برخی تغییر لحن تلاشی برای جلوگیری از استعفا در پی هرج و مرج در ساختمان مجلس است. وزیر حمل و نقل ایالات متحده ، ایلین چائو ، همسر میچ مک کانل رهبر اکثریت سنا ، اولین عضو کابینه در دولت ترامپ شد که در 6 ژوئن ترک کرد و به آن پیوست. لیست رو به رشد مقامات کاخ سفید در اعتراض به رئیس جمهور را ترک می کنند[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *