منشا Covid-19: به هر حال ، طبیعی است یا آزمایشگاهی؟ | جهان

[ad_1]

تیم متخصصان ، از جمله دکتر ادوارد هولمز (استرالیا) ، دکتر اندرو رامبا (انگلستان) و 19 محقق دیگر ، گفتند كه آنها برای توضیح ریشه اپیدمی Covid-19 و مطالعه ووهان به شواهد علمی متكی هستند. موسسه ویروس شناسی . بحث در مورد منشا اپیدمی کوید -19 در حال حاضر حول دو نظریه اصلی است: ویروس از آزمایشگاه نشت کرده یا از حیوانات پخش شده است.
تئوری آزاد سازی ویروس از آزمایشگاه تا حدی به این دلیل است که موارد اولیه در شهر پیدا شده است ، جایی که آزمایشگاه متخصص در مطالعه سویه های ویروس کرونا و سایر بیماری های کشنده مانند ابولا است.
منشا Covid-19: در نهایت طبیعی است یا آزمایشگاهی؟  - 1. عکس

محققانی که در یک آزمایشگاه در انستیتوی ویروس شناسی در ووهان (چین) کار می کنند

نویسندگان هنوز فرضیه ویروسهای آزمایشگاهی را کاملاً رد نکرده اند ، اما می گویند بعید است چنین راهی داشته باشند. آنها تأكيد كردند كه عدم بررسي و درك ريشه هاي اپيدمي كوويد -19 ، جهان را در آينده در معرض بيماري هاي ديگر قرار خواهد داد.
در همین حال ، گروه دیگری از دانشمندان ، شامل بیش از 20 زیست شناس ، اپیدمیولوژیست ، محیط بان ، پزشك ، متخصص بهداشت عمومی و دامپزشكانی از كشورهایی مانند ایالات متحده ، انگلیس ، آلمان و استرالیا ، به تازگی مقاله ای را در The Lancet منتشر كرده اند كه هیچ مدرک محکمی برای تأیید این نظریه وجود ندارد که SARS-CoV-2 از آزمایشگاهی در چین به بیرون درز کرده است.
منشا Covid-19: در نهایت طبیعی است یا آزمایشگاهی؟  - عکس 2

تیم تحقیق WHO Covid-19 Origins از آزمایشگاه در ووهان (چین) بازدید کرد

نویسندگان از درخواست G7 برای تحقیق بیشتر در مورد ریشه های Covid-19 پشتیبانی می کنند و از سازمان بهداشت جهانی (WHO) می خواهند تحقیقات فوری را با کارشناسان در چین و دولت از سر بگیرند. در فوریه سال 2020 ، این گروه علمی همچنین گزارشی در The Lancet منتشر كرد و تئوری نشت این ویروس از آزمایشگاه را رد كرد و آن را نظریه توطئه خواند.
آخرین مقاله پس از انتشار بسیاری از کشورها برای تحقیقات بیشتر در مورد منشا ویروس ایجاد کننده Covid-19 منتشر شد ، از جمله احتمال فرار ویروس از آزمایشگاه در ووهان چین ، جایی که این بیماری برای اولین بار در دسامبر 2019 گزارش شد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.