م Instituteسسه فناوری کشاورزی Chungcheongbuk-do ، با استفاده از مخمر با طعم عالی برای ثبت اختراع برای تولید “کره Koryangju” درخواست می کند

[ad_1]

[세계연합신문 김준경 기자] موسسه فناوری کشاورزی Chungcheongbuk-do در تاریخ 27th اعلام کرد که برای ثبت اختراع فناوری توسعه روش تولید گوریانژو کره ای با استفاده از سورگوم تولید شده در کره و نوع جدیدی از مخمر با طعم عالی درخواست داده است.

این فن آوری توسعه ، “روش تولید مخمر جدید Goryangju” ، سه نوع مخمر را انتخاب می کند که طعم میوه ای را با فعالیت آنزیمی عالی و ویژگی های تخمیر از کوجی سنتی به آنها می دهد و این مخمرها را با سورگوم خانگی بخارپز شده و تقطیرهای سنتی کوجی و پیر می کند.

مشخص شده است كه كوريانژجو توليد شده بيش از دو برابر عطر ميوه استات ايزو آميل و طعم خوب در مقايسه با مايعات مقطر توليد شده از مخمرهاي تجاري موجود دارد.

این مطالعات و تحولات به عنوان یک پروژه تحقیقاتی مشترک (22 ~ 20) در مورد “فناوری تولید ارواح در شهر خود” برای گسترش مصرف محصولات کشاورزی محلی انجام شد.

موسسه فناوری کشاورزی در توسعه تحقیقات مخمر ، آژانس توسعه روستایی عامل تخمیر ، دانشگاه کشاورزی و تقطیر کره کره و توسعه تجاری سازی شرکت کشاورزی کره گوریانجو ، تولید کننده محلی کوریانژو ، واقع در در استان یونگ دونگ چونگچئونگ شمالی.

دکتر Hyang-Sik Yoon ، گروه تحقیقات محیطی در انستیتوی فناوری کشاورزی ، گفت: “ما قصد داریم فناوری و مشاوره را به صنایع منتقل کنیم تا فناوری تولید الکل Koryang که این بار توسعه یافته است ، بتواند به سرعت تجاری شود و رتبه خوبی را در این زمینه کسب کند. بازار انبوه. “تحقیقات بیشتری در حال حاضر در مورد فرمولاسیون و فناوری تولید انبوه ارواح در حال انجام است.”

از طرف دیگر ، سورگوم یک محصول ویژه نماینده در چونگ بوک است که 40٪ کشور را با مساحت قابل کشت 640 هکتار (حدود ’20) اشغال می کند و محتوای بالای پلی فنل آن را برای تولید شراب گوریانگ مناسب می کند و می تواند برداشت شده توسط ماشین آلات.

موسسه فناوری کشاورزی پیش بینی کرده است که تجاری سازی با ترکیب Cheongpung Mesusu (رقم ثبت شده در سال 2019) و فناوری تولید Goryangju ، برای کشاورزان سورگوم درآمدزایی خواهد داشت.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *