ناتو مقامات بلاروس را به مقر اصلی محدود می کند ، و همچنان به دفاع از گفتگو با روسیه ادامه می دهد جهان

[ad_1]

دبیرکل ناتو ، جنس استولتنبرگ در بیانیه ای گفت: “ما تصمیم گرفته ایم دسترسی مقامات بلاروسی به مقر ناتو را براساس ارزیابی امنیتی در آنجا محدود کنیم.”
پیش از این ، مقامات بلاروس اجازه داشتند در جلسات و سمینارهای ناتو در کشورهای عضو به عنوان مشارکت برای همکاری در زمینه هایی مانند کنترل تسلیحات یا آموزش نظامی شرکت کنند.

ناتو مقامات بلاروسی را به مقر اصلی محدود می کند ، و همچنان به دفاع از گفتگو با روسیه ادامه می دهد - عکس 1

این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که بلاروس برای دستگیری یک روزنامه نگار هواپیمای Ryanair را وادار به فرود کرد.

عکس رویترز

با محدودیت جدید ، آنها همچنان می توانند به مقرهای ناتو در بروکسل وارد شوند ، اما فقط به عنوان مهمان ، بدون دسترسی به مناطق خاص.
ماجرای بلاروس که به بهانه تهدید به بمب هواپیمای Ryanair را مجبور به فرود اضطراری در ماه مه و دستگیری یک روزنامه نگار کرد ، کشورهای غربی را بر آن داشته تا در روابط خود با این کشور تجدید نظر کنند.

ناتو مقامات بلاروس را به دفتر مرکزی محدود می کند ، و همچنان به دفاع و حفظ گفتگو با روسیه ادامه می دهد - عکس 2

مقامات بلاروس هنوز می توانند به مقرهای ناتو در بروکسل وارد شوند ، اما فقط به عنوان مهمان.

عکس رویترز

در همین رابطه دبیرکل ناتو همچنین با تأکید بر اینکه گفت وگو با روسیه ادامه خواهد داشت: “ما به روشی موازی با روسیه ادامه خواهیم داد ، یعنی هم از دفاع بازدارنده و هم از گفتگو با روسیه اطمینان حاصل خواهیم کرد. روابط بهتر با روسیه ، بلکه همچنین به این دلیل که حتی اگر ما نتوانیم یا روابط خوبی با روسیه نداریم ، مدیریت روابط با روسیه در عملیات نظامی ، کاهش ریسک و مواردی مانند کنترل تسلیحات هنوز بسیار مهم است. ”
این اظهارات پس از آن اعلام شد که سرگئی شویگو ، وزیر دفاع روسیه اعلام کرد این کشور در پاسخ به تجمع نیروهای ناتو در اروپای شرقی ، 20 تشکیلات و واحد نظامی به منطقه نظامی غرب اضافه خواهد کرد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *