نماینده مجلس که از آقای ترامپ انتقاد می کند مجازات شد ، موقعیت رهبری خود را در مجلس نمایندگان از دست داد | جهان

[ad_1]

جمهوری خواهان در اقدامی که وی را به مجازات انتقاد از ادعاهای بی اساس دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق در مورد انتخابات 2020 ، برکنار کردند ، لیز چنی را از سمت رهبری مجلس نمایندگان رد کردند.
تا 12 ماه مه ، خانم چنی ، دختر معاون رئیس جمهور سابق دیک چنی ، همچنان سومین حزب قدرتمند جمهوری خواه در مجلس نمایندگان است. وی به اصطلاح “دروغ بزرگ” را قبول نکرد ، ادعای بی اساس مبنی بر اینکه آقای ترامپ در انتخابات به دلیل تقلب شکست خورد.
نماینده مجلس که از آقای ترامپ انتقاد می کند مجازات شد ، موقعیت رهبری خود را در مجلس نمایندگان از دست داد - عکس 1

لیز چنی ، 12 مه در Capitol ، واشنگتن (ایالات متحده) مصاحبه می کند

این ادعا توسط دادگستری ترامپ و دادگاه های ایالات متحده رد شد. اما رئیس جمهور پیشین مرتباً این حرف را تکرار می کرد ، حتی در تاریخ 6 ژانویه ، هنگامی که جمعیت طرفداران وی به پایتخت آمریکا حمله کردند. چنی در رای گیری برای استیضاح ترامپ برای دامن زدن به شورش های مرگبار به 9 جمهوریخواه دیگر پیوست.
نماینده مجلس که از آقای ترامپ انتقاد می کند مجازات شد ، موقعیت رهبری خود را در مجلس نمایندگان از دست داد - عکس 2

رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ در کنفرانس اقدام سیاسی محافظه کارانه (CPAC) در اورلاندو ، فلوریدا (ایالات متحده) ، در تاریخ 28 فوریه سخنرانی کرد.

اما بیشتر جمهوری خواهان به رئیس جمهور سابق وفادار مانده اند. رهبر اقلیت داخلی کوین مک کارتی ، که اندکی پس از شورش های 6.1 آقای ترامپ را مقصر دانست ، بعدا تغییر حالت داد و از تلاش برای مجازات خانم چنی حمایت کرد.
منتقدان لیز چنی استدلال می کنند که برکناری وی از سمت رهبری وحدت حزب را در آستانه انتخابات میان دوره ای 2022 بازگرداند.در مقابل ، طرفداران می گویند که دیدگاه جمهوری خواهان آسیب دیده است. برای تطهیر مردی که جرات گفتن حقیقت را دارد ، که او نیز از معدود زنانی است که در موقعیت بالایی قرار دارد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *