هائیتی 28 نفر را به ترور رئیس جمهور متهم کرد ، از جمله دو آمریکایی جهان

[ad_1]

در یک کنفرانس خبری در 8 ژوئیه ، پلیس هائیتی گفت حداقل 28 نفر رئیس جمهور یوونل مویز را ترور کرده اند ، از جمله 26 کلمبیایی و دو هائیتی.

لئون چارلز ، مدیر پلیس ملی هائیتی گفت: “ما 15 کلمبیایی و دو آمریکایی اهل هائیتی را دستگیر کردیم. سه کلمبیایی کشته شدند در حالی که هشت نفر دیگر همچنان در مخفیگاه خود هستند.”

لو نولیست به نقل از مقامات محلی گفت كه دو هائیتی و آمریكایی اعتراف كرده اند كه مترجم مظنونان به قتل هستند.

هائیتی 28 نفر را به ترور رئیس جمهور متهم کرده است ، از جمله دو آمریکایی - عکس 1

مظنونین به ترور رئیس جمهور هائیتی دستگیر شدند.

این روزنامه به نقل از قاضی کلمنت نوئل گفت: “آنها مترجم بودند. ماموریت این است که رئیس جمهور یوونل مویز را به دستور قاضی تحقیق دستگیر کنیم ، نه او را بکشیم. ”

از دستگیر شدگان ، 11 نفر در محل نمایندگی دیپلماتیک تایوان در هائیتی دستگیر شدند. نیروهای امنیتی پس از یافتن گروهی از افراد مسلح که به داخل حمله کردند ، به پلیس هائیتی اجازه ورود به محل را دادند و دستگیری به راحتی پیش رفت.
آقای مویز صبح زود 7 ژوئیه در خانه خود توسط گروهی از قاتلان به ضرب گلوله کشته شد. این بمب گذاری فقیرترین کشور آمریکا را در بحبوحه اختلافات سیاسی گسترده ، قحطی و خشونت های باند عمیق تر به نابسامانی فرو برد. اوضاع سیاسی پیچیده تر است زمانی که کشور مشخص نیست که چه کسی جانشین ریاست جمهوری خواهد شد.

هائیتی 28 نفر را به ترور رئیس جمهور متهم می کند ، از جمله دو آمریکایی - عکس 2

سلاح و سایر اقلام مظنون کشف و ضبط شد.

این هفته ، رئیس جمهور یوونل مویز ، آریل هنری را به عنوان نخست وزیر منصوب کرد تا جانشین نخست وزیر موقت کلود جوزف شود ، اگرچه هنری قبل از ترور رئیس جمهور هنوز سوگند یاد نکرده بود.

با این حال ، آقای جوزف همچنان در قدرت باقی ماند ، و پاسخ دولت به این ترور را هدایت كرد ، و همچنین دولت های خارجی را به كمك دعوت كرد و وضعیت اضطراری را اعلام كرد.

نماینده ویژه سازمان ملل در هائیتی در تاریخ 8 ژوئیه گفت که جوزف این کشور را تا زمان انتخابات رهبری می کند ، و از همه کشورها خواست تا اختلافات خود را حل کنند.
وی گفت: “قطعاً تنش وجود دارد ، نظرات متناقضی در مورد این موضوع وجود دارد. به همین دلیل گفتگو مهم است. دولت هائیتی و طرف های درگیر برای شروع گفتگو باید با یکدیگر گفتگو کنند.” که دولت بعدی آنها است ”

هائیتی 28 نفر را به ترور رئیس جمهور متهم کرده است ، از جمله دو آمریکایی - عکس 3

بسیاری از ساکنان در مقابل کلانتری که مظنونان در آنجا هستند واکنش نشان دادند.

جن پسکی گفت: “ما می دانیم که انتخابات آزاد و منصفانه انتقال مسالمت آمیز قدرت به رئیس جمهور تازه انتخاب شده را تسهیل می کند. و ما قطعاً به حمایت از دموکراسی ادامه خواهیم داد. در هائیتی.”

از زمان روی کار آمدن در سال 2017 ، آقای مویز با اعتراضات زیادی علیه سیاست های خود روبرو شده است. ابتدا اتهامات مربوط به فساد و مدیریت اقتصاد و سپس قدرت رو به رشد او.

تاکنون مقامات هائیتی در تعیین انگیزه ترور ناکام مانده اند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.