واحد پول رایج کره و آمریکا

[ad_1]

[세계연합신문 김동근 기자] مون جائه این رئیس جمهور پس از روی کار آمدن از ساعت 8:25 صبح تا 5 بعد از ظهر امروز با جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا اولین فراخوان اجلاس آمریکا و کره را انجام داد.

پرزیدنت مون رئیس جمهور بایدن را به مناسبت آغاز به کار خود تبریک گفت و آرزو کرد که ایالات متحده چشم انداز خود را در مورد وحدت ملی و بهبود بهتر در زمان رئیس جمهور بایدن محقق کند.

رئیس جمهور مون در سخنرانی افتتاحیه خود گفت: “من اراده رئیس جمهور را برای غلبه بر چالش های بی سابقه و پایان دادن به تاریخ امیدوار کننده ایالات متحده احساس کردم.”

رئیس جمهور بایدن گفت ، “یکی از این امیدها کره است.”

دو رهبر بار دیگر تأکید کردند که RC-US یک اتحاد اصلی برای صلح و رفاه در منطقه است و به عنوان یک اتحاد مسئولیت پذیر تقسیم ارزش ، دو رهبر این اتحاد را به عنوان یک اتحاد استراتژیک جامع تشکیل دادند که دموکراسی ، حقوق بشر و چند جانبه گرایی را ارتقا می بخشد. شبه جزیره کره و هندو-اقیانوس آرام تصمیم گرفتم به بهبود آن ادامه دهم.

این دو رهبر همچنین در مورد چالش های جهانی مانند تغییر اقلیم دیدگاه های عمیقی داشتند.

رئیس جمهور بایدن گفت که واکنش به تغییرات آب و هوایی دارای مزایای اقتصادی بسیاری مانند ایجاد شغل و توسعه صنعت جدید است و رئیس جمهور مون سیاست های New New Deal ما را توسعه داد ، مانند گسترش انرژی های جدید و تجدید پذیر ، و گفت که پاسخ به تغییرات آب و هوایی تبدیل خواهد شد موتور جدید رشد.

وی همچنین تصمیم گرفت همکاری متقابل را برای میزبانی موفقیت آمیز اجلاس جهانی آب و هوا و اجلاس P4G ، تأمین واکسن ها و درمان های کرونر ، و بهبود اقتصاد جهانی افزایش دهد.

رئیس جمهور مون پیشنهاد کرد که جمهوری قزاقستان و ایالات متحده برای پیشبرد هسته ای سازی شبه جزیره کره و برقراری صلح پایدار با یکدیگر همکاری کنند.

رئیس جمهور بایدن از تلاش های کره جنوبی ، کشور اصلی برای حل شبه جزیره کره تقدیر کرد و گفت که موضع مشابه با کره جنوبی مهم است و او برای رسیدن به اهداف مشترک با کره جنوبی همکاری نزدیک خواهد داشت.

این دو رهبر به رسمیت شناختند که استراتژی جامع کره شمالی باید در اسرع وقت تنظیم شود.

دو رهبر همچنین توافق کردند که بهبود روابط بین کره و ژاپن و همکاری بین ایالات متحده و کره برای صلح و رفاه در منطقه مهم است. آنها همچنین در مورد اوضاع مناطق دیگر مانند میانمار و چین دیدگاه های مشترکی داشتند. به ویژه ، دو رهبر نگرانی های مشترکی در مورد وضعیت اخیر میانمار داشتند و توافق کردند که برای حل مسائل دموکراتیک و صلح آمیز با هم همکاری کنند.

دو رهبر تصمیم گرفتند در آینده ارتباط نزدیک را ادامه دهند و به محض فروکش شدن اوضاع تاج ، تصمیم به برگزاری اجلاس بین کره و ایالات متحده گرفتند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *