وزیر امور خارجه چین می گوید که ایالات متحده باید در مورد رفتار برابر یاد بگیرد جهان

[ad_1]

وندی شرمن ، معاون وزیر خارجه ایالات متحده در 25 ژوئیه برای سفری دو روزه وارد تیانجین چین می شود و با وانگ یی وزیر امور خارجه چین و تا فونگ معاون وزیر امور خارجه چین دیدار می کند.
انتظار می رود شرمن تأکید کند که ایالات متحده از رقابت با چین استقبال می کند ، اما برای جلوگیری از درگیری به شرایط برابر و محدودیت نیاز دارد. علاوه بر این ، انتظار می رود معاون وزیر خارجه آمریکا از چین بخواهد در اقدامات خود در دریای چین جنوبی و موضع خود در زمینه حقوق بشر تجدید نظر کند.
در 23 ژوئیه ، ژائو لیجیانگ ، سخنگوی وزارت خارجه چین گفت که ایالات متحده واجد شرایط رتبه بندی چین نیست و پکن مصمم است از حق حاکمیت ، امنیت ملی و منافع توسعه خود دفاع کند.
وزیر امور خارجه چین می گوید ایالات متحده باید در مورد رفتار برابر یاد بگیرد - عکس 1

وندی شرمن ، معاون وزیر خارجه آمریکا و چونگ یویی یونگ ، وزیر امور خارجه کره جنوبی ، پیش از دیدار در وزارت خارجه در سئول ، کره جنوبی ، در 22 جولای ، آرنج خود را لمس کردند.

وزیر امور خارجه وانگ یی نیز در 24 ژوئیه گفت که چین نمی پذیرد که هیچ کشوری خود را بالاتر از سایر کشورها بداند. وانگ حتی گفت که چین و جامعه بین المللی موظفند به ایالات متحده در مورد نحوه برخورد برابر با سایر کشورها درس بدهند.
روابط بین دو کشور پس از دیدار شدید رهبران دیپلماتیک دو کشور در آلاسکا در ماه مارس ، بدتر شد. به گفته نماینده آمریکا ، دیدار در تیانجین ادامه گفتگوی آلاسکا خواهد بود و همه جنبه های روابط تحت پوشش قرار می گیرد. ناظران می گویند که آیا این نشست می تواند پیشرفتی داشته باشد که بن بست را باز کند و راه را برای دیدار بین رئیس جمهور بایدن و شی جین پینگ رئیس جمهور چین هموار کند ، توجه خواهد شد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.