وی یک پروژه سرمایه گذاری برای ارتقا industry صنعت تجهیزات ارتباطی 2 میلیارد یورویی ارائه داد

[ad_1]

[세계연합신문 박행주 기자] دولت آلمان طرحی را برای ارتقا industry صنعت تجهیزات مخابراتی داخلی با سرمایه گذاری 2 میلیارد یورو برای کاهش وابستگی خود به شرکت های تجهیزات مخابراتی چینی که نگرانی های امنیتی دارند ، اعلام کرد.

سرمایه گذاری 2 میلیارد یورویی برای فناوری Open RAN (300 میلیون یورو) ، مرکز فناوری 6G (23.7 میلیارد یورو) ، گسترش شبکه و تولید تقاضای 5G (250 میلیون یورو) و همچنین پروژه توسعه مشترک ریز تراشه اروپا پشتیبانی خواهد شد. (550 میلیون)

با افزایش محدودیت های استفاده از تجهیزات مستقر در چین مانند هواوی و افزایش وابستگی به تجهیزات اریکسون در سوئد و نوکیا در فنلاند ، اپراتورهای خدمات ارتباطی برای توسعه صنعت تجهیزات ارتباطی تلاش می کنند.

دولت قصد دارد سرمایه گذاری زیادی در توسعه فناوری Open RAN به عنوان یک اولویت اصلی برای ارتقا تجهیزات ارتباطی انجام دهد.

با تقسیم بندی زنجیره تأمین 5G از طریق فناوری Open RAN و تشویق اپراتورهای کوچک برای هر زنجیره تأمین ، تسلط بر بازار شرکت های بزرگی مانند هواوی ، اریکسون و نوکیا را محدود می کند.

انتظار می رود در ایالات متحده و انگلستان معرفی فناوری Open RAN در کنترل شرکت های چینی مانند هواوی م interestثر باشد و علاقه به این فناوری در حال افزایش است.

با این حال ، کارشناسان ارتباطات می گویند Open RAN هنوز یک فناوری نابالغ است و استفاده از فناوری جدید شبکه چندین سال طول می کشد و به عنوان جایگزینی برای تجهیزات چینی مانند هواوی موقعیت مهمی است.

از طرف دیگر ، دولت آلمان قصد دارد طرحی را برای ارتقا industry صنعت نیمه هادی با آلمان در تاریخ 2 (سه شنبه) به عنوان یکی از پروژه های روابط مشترک اتحادیه اروپا (IPCEI) ارائه دهد.

هدف بهبود وضعيتي است كه در آن صنعت نيمه هادي اروپا فقط به بخشهاي خاصي از جمله چاپ تراشه و تراشه هاي خودرو وارد شده است و براي تامين نيمه هادي هاي سطح بالا از طريق ارتقا promoting صنعت نيمه هادي داخلي به آمريكا ، كره ، تايوان و چين وابسته است. .

به طور خاص ، اشاره شده است که ابراز نگرانی اخیر صنعت خودروی آلمان در مورد کمبود تراشه های نیمه هادی برای وسایل نقلیه ، نیاز به ارتقا صنعت نیمه هادی داخلی را مطرح کرده است.

کمیسیون اروپا در حال برنامه ریزی پروژه ای برای ارتقا industry صنعت نیمه هادی اتحادیه اروپا ، از جمله ساخت کارخانه تراشه های نیمه هادی با عملکرد بالا است و در حال آماده سازی برای یک پیشنهاد رسمی در اوایل سال جاری است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *